3467 entry daha
 • böyle bir kadınla anım var. geçmişte tanıştığım kadınlardan birinin eski sevgilisi tam bir psikopatmış ama kız aşık tabii. kıza resmen nesne gibi davranıyor. gel diyor geliyor, git diyor gidiyor. iş başta sadece yatakta fantezi olarak başlarken bütün hayatına yayılıyor. tehdit, fiziksel şiddet... en ufak tartışmada adam bunu terk ediyor filan, kız tabii geri dön diye yalvarıyor. kendini kontrol edemiyor. yanlış kişiye aidiyet duygusu. tam şurada anlattığım durum:
  (bkz: geceye hayatta öğrendiğin bir şey bırak/@karanlikruya)

  sonra ne oluyor? bir yer de ilişki bitiyor ki böyle psikopatik, dengesiz ilişkiler istisnasız olarak her zaman biter ama kızın eşiği öyle yükseliyor ki aynı heyecanı başka bir erkekte hatta "aynı adam geri dönse bile o kadın aynı kalmadığı için" o erkekte bile bulamıyor. tabii bunda adamın güçlü karakterden yalvarır konuma geçmesinin de etkisi büyük.

  o andan itibaren kadının kafasındaki algoritma bozulmuş durumda. zaten atlatması da muhtemelen en az 1 sene almıştır. çünkü düzgün bir erkeğe aşık olmamış. onda heyecan yaratan algoritma "narsist erkek" profilinden ibaret. devamlı tek gecelik ilişkiler, saçma insanlarla kısa süreli ilişkiler derken hayatını geçiriyor. mutlu da değil. bu sefer olacak diyor ama düzgün birini bulamıyor bu sefer.

  haliyle böyle deformasyona uğrayan bir kadın kendini belli ediyor, bu sefer düzgün bir erkek de onunla ilişkiye yanaşmıyor. benimle konuştuğunda da gördüğüm buydu. her şeyin farkında ama bunu düzeltmek için çalışmıyor. haklısın diyor ama çaba yok.

  bir kadını neden etkileyeceğinizi bildiğiniz zaman manipülasyonu kolaylaşır fakat "buna değer mi?" sorusu önemli. benim için bu kadınla uzun süreli ilişki yaşamak değmezdi mesela. fuckbuddy gibi bir ünvan yeterliydi. çünkü kurtarılmak istemeyeni kurtaramazsın. mesele sadece yanlış erkek de değil. sonuçta bu erkeği seçen de kadın. eğilimi, genetik yapı, aile ve sosyal çevrede belirliyor. anlattığı kadarıyla çocukluğu korkunçmuş. bazı kadınlarda hep aynı paterni görüyorum.

  kısacası bir kadının kafasındaki algı bozulduktan sonra karşısına çıkan erkeğin düzgün olması bir şey ifade etmez. hormonal dengesini kim oynatırsa kadın kısa süreli olarak ona kapılır. kadının psikoloji deforme olmadan doğru adamı bulması, olmayanı da elemesi bu sebeple önemli. az ilişki yaşaması, hoşlandığıyla yatmaması önemli yoksa bütün düzgün adamlar kapılmış gibi yanlış bir algıya düşer.
1166 entry daha
hesabın var mı? giriş yap