şükela:  tümü | son 24 saat
10 entry daha
  • sürekli gülen bir adam

    en az 70 yaralı askeri indirdiği uçurum

    yedinci gün adventisti olduğu için orduya hayat kurtarma amacıyla girer fakat silah eğitimini reddetmesi ve öldürmeye karşı olan fikirlerinden dolayı komutanları ve erler tarafından işkenceye maruz kalır. dayak yer, angarya işler yaptırılır. mahkemeye çıkarılır ancak birinci dünya savaşında adı duyulmuş bir asker olan babasının, üst düzey bir komutan arkadaşının emrini mahkeme salonuna getirmesiyle, salondaki tüm komutanlar istememesine rağmen sıhhiye olarak orduya tekrar alınır. sonrasında meşhur tepe savaşı ve o tepeden tek başına indirdiği yetmişten fazla yaralı askerle orduda şok etkisi yaratır. sonraki ilk taarruzda (8.kez) doss un incil den okuduğu dualarla ordu tepeye tekrar çıkar ve bölgeyi ele geçirir. sonrasında ödüller, halk kahramanı vs.

    savaştan sonra aldığı yaralardan dolayı marangozluk mesleğini yapamaz, sağır olur ama bir çiftlik hayatı kurar eşi ve çocuğuyla. eşi trafik kazasında ölür. kendisi de 2006 yılında nefes zorluğundan ölür.

    bu adam inandığı değerler uğruna ölümü göze almış ve tüm dünya karşısındayken fikirlerinden ödün vermemiş. doss gibi bin kişi olsa tüm dünyayı adam eder.
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap