398 entry daha
 • asıl adı baileys irish cream olan;
  dünya genelinde içkilerin ve kokteyllerin yanı sıra tatlıların ve kahvaltılıkların tariflerinde de kullanılabilen, barmenlerin favori olarak nitelendirdikleri içki.

  her yerde satılır ve hem amerika'da hem de dünya genelinde sürekli olarak en çok satan içkilerden biridir.

  kız içkisi diyenleri üzebilir, seksist bir yaklaşım olmasının yanı sıra içerdiği alkol neredeyse tüm şarap ve bira ürünlerinin içerdiğinden daha fazladır. yani tatlı olmasına kanmayın, adamı "çarpar".

  kahve, crem caramel, badem gibi bir çok çeşidi vardır. yan çeşitlerini hiç denememiş olsam da bailey irish cream'den hatırı sayılır miktarda içtim. ve şu ana kadar sürekli içtiğim içkilerden insanı en sıkmayanı ve sürekli kendisini arzulatanı diyebilirim.

  kişisel tavsiyem, kutlama veya yıl dönümü gibi güzel anlarda bir bardak içerisinde soğuk bir şekilde tüketilmesidir. zaten kendisi viski, çikolata, krema ve benzeri karışımları içerdiğinden herhangi bir şeyle karıştırmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

  şerefe / cheers / skål!

  edit: birkaç soru geldi kolay bir kokteyl tarifi var mı diye. bu sıcak yaz günlerinde görsele de eklediğim gibi güzel bir filtre kahve + buz + baileys kokteyli çok iyi gider.

  görsel
117 entry daha
hesabın var mı? giriş yap