6 entry daha
 • yüksek feminenlik oranı alan erkekler; toplumsal cinsiyet kavramı adına son 70 yılda toplum mühendisliğinin propagandalarıyla azaltılan testosteronun sonucunu görmektedir. "nasıl bu kadar yüksek oranda feminen çıktım?" diye düşünen erkeklerin feminen tavrı fark etmeden kanıksadıklarını gösterir.

  psikanalitik ekolde jung erkeğin veya kadının içinde feminen ve maskülen roller olduğunu söyleyerek, her türün bunu kabullenerek içindekiyle barışmasını söylemişken, günümüzde bu tam tersi olarak "maskülenliğinizi" öldürün feminenliğinizle barışın şeklinde satılıyor.
  bu durum günümüzde ciddi tartışmalara neden olmaktadır ve çeşitli psikoloji kuruluşları bile kendi aralarında çatışmaktadır.

  günümüzde psikoloji alanı %78 oranda[ref] kadınlar tarafından domine edilmiş ve apa'anın eğitimlerine bile maskülenliğin sosyal inşa olduğu ve "klasik maskülenliğin tehlikeli olduğu" savunulmaktadır[ref]. buna karşı çıkan yüzlerce psikolog mevcut. yine bazı ağır toplar ve dr. steven pinker üstünden ingiliz psikoloji derneğinin itirazı üstüne bir yazıyı şuradan okuyabilirsiniz. bir diğer itiraz olarak dinlenebilir. bunu savunan apa temsilcisi resmen "erkekliğin tekrardan sosyal mühendislikten geçmesini" itiraf etmiş. bunlar da dediklerimi doğrular niteliktedir.

  maalesef erkeğin firmware'i ile net olarak oynandı. kötüdür-iyidir demiyorum çünkü bu durum, bazı feminist fraksiyonların düşman oldukları vahşi-patriyarkiden korunmak için geliştirdikleri tipik bir feminen güvenlik stratejisidir diyebiliriz ve genellikle bir tarafın stratejisi diğer tarafa hizmet etmez. incelediğimizde öncesinde de tam tersinin mevcut olduğunu görürüz. maalesef bunların sonucunda kadınların doğal arzu duyduğu erkeksi özellikler azaldığı için ilişki kaliteleri de kötü etkilenmektedir.

  3 nesile maskülenliğin kötü bir şey olduğu anlatıldı. dayak, şiddet, zarar verme ile ilişkilendirildi ve "toksik maskülenlik" kavramı güçlendirildi. nedense "toksik feminenlik" diye bir kavramı hiç duymadık. sonuçta tek tipleşiyoruz ve bu tek tip genellikle "feminenlik" oluyor. test de bunu ispatlıyor.

  maskülenlik zordur ve sorumluluk gerektirir. örneğin 50lerde şimdilerde boomer diye suçlanan erkekler 17 yaşında hayata atılıp, para kazanmak zorundaydı. şimdilerde ise önemsenmiyor, çünkü feminenlik daha kolay ve toplumda sana bunu öğretmiş durumda. erkekler risk almıyor. emin olun "toksik maskülenlik" adına çok güzel bir yere gidiyoruz! 50 sene sonra bütün paradigmalar değişecek ve bu tek tipleşmeyle olmayacak. özellikle de transların ilginç şekilde buna yardımcı olacağı görüşündeyim.

  evet maskülenliğin doğasında testosteron sebebiyle uç hareketleri vardır ama "kişinin şeması" bunu yönetir. o kişi doğru eğitimi alırsa ceo, bilim adamı, sanatçı olur, yanlış eğitilirse katile dönüşür. her 2si de maskülenliğin tanımında geçen "dışa dönüklük, liderlik, risk alma ve cesaret" ile ilgilidir. sonuç olarak maskülenliğin başına "toksik" etkileyerek bu kavram propaganda malzemesi yapılamaz.
144 entry daha
hesabın var mı? giriş yap