2421 entry daha
 • google'da mario balotelli ismini aratırken "why is mario balotelli famous?" sorusunu gördüm. bu soruyu messi ya da ronaldo için sormazsınız, çünkü bilirsiniz ki ikisi de azalmak bilmeyen istatistiklerle futbolu sırtladılar. balotelli o istatistiklere sahip değilken bile hep ilgi gördü. sadece balotelli aforizmalarını sıralasak, bu ilginç kişiliğin sahip olduğu küresel ünün sebebini anlamaya kâfî gelebilir.

  gollerini neden diğer futbolcular gibi kutlamıyorsun?

  - “kutlama yapmıyorum çünkü sadece işimi yapıyorum. işini yapan bir postacı mektupları teslim ettiğinde kutlama yapar mı?”

  tanrı?

  - “birine dönüyorum, emin değilim, sanırım tanrı'ya, ama asla bir şey istemiyorum. bir unvan kazanmak için asla dua etmem; hiç bir anlamı yok. maçtan önce dua edenleri hiç anlamadım. sadece aldıklarım için şükrediyorum.”

  ırkçılık?

  - “ırkçılığı kesinlikle kabul etmeyeceğim. kabul edilemez. sokakta biri bana muz atarsa sonunda hapse girerim çünkü onu öldürürüm.”

  - "ben italyan vatandaşıyım ama gana'lıyım. ailem tarafından terk edildim ve iki melek tarafından evlat edinildim. her gün ırkçılığa maruz kalıyorum. italya formasını giyen ilk siyah benim. kızgın değilim ama hayat deneyimlerim diğer insanlardan farklı davranmamı sağlıyor. o zaman beni eleştirmeden önce daha fazlasını öğrenmeye çalış.”

  - “ırkçılığı silemezsiniz. ırkçılık sigara gibidir. sen istemezsen sigarayı bırakamazsın ve insanlar istemiyorsa ırkçılığı durduramazsın. ama yardım etmek için elimden gelen her şeyi yapacağım.”

  - “ünlü olmadığım zamanlarda pek çok arkadaşım vardı, neredeyse hepsi italyan. ırkçılık ancak futbol oynamaya başladığımda başladı.”

  balotelli nasıl birisidir?

  - "ben farklıyım. eğer benim gibi birini bulursan sana yemek ısmarlarım!"

  - "kamusal imajım kesinlikle kim olduğumun adil bir yansıması değil."

  - "benim hayatım, benim dünyam var. kimseyi rahatsız etmeden istediğimi yaparım."

  - "evet, bir dahi olduğumu düşünüyorum ama asi değilim."

  - “insanlar işim, hayatım hakkında konuştuğunda anlıyorum, evet ben gerçekten özelim. belki birileri kibirli olduğumu falan düşünüyor ama değilim, sadece benim.”

  - “öfkeli olduğumda, buna karar verdiğim içindir. bir şeyi yapıyorsam, yapmak istediğim içindir.”

  - "ortalama bir insandan daha zeki olduğuma inanıyorum."

  - "siyah bir adam gibi zıpla ve bir yahudi gibi bozuk parayı kap"

  - "benim hakkımda kötü konuşuyorsun, çünkü ben gol atıyorum."

  - “çocuklara rol model olma sorumluluğum olduğunu biliyorum ve bunu yerine getirmeye çalışıyorum.”

  - "tanrı'nın bana verdiği yetenek güzel ve harika, ama bu zor bir durum, çünkü her zaman seni yargılamaya hevesli başka insanlarla karşılaşıyorsun. bu kadar yetenekli çok az insan var, bu yüzden ne yaptığımı yargılayabilecek de çok az insan var."

  aile?

  -“terk edilmenin asla iyileşmeyen bir yara olduğunu söylüyorlar. sadece terk edilmiş bir çocuğun asla unutmadığını söylüyorum.”

  - "benim için annem her şeydir."

  messi?

  - "benden biraz daha güçlü olan tek kişi var: messi. diğerleri arkamda."

  gazeteciler?

  - "bir fiat uno alırsam, gazeterde okuruz, benim gibi bir adam için ferrari'nin daha uygun olduğunu söyleyecekler. bunun yerine bir ferrari alırsam, ayaklarımı yere sağlam basmam gerektiğini ve bir fiat almam gerektiğini yazarlar. (onların gözünde) gülümsüyorsam ciddi değilimdir. gülmezsem, dünyanın en güzel işine sahip olmaktan hoşlanmayan zengin bir somurtkan olurum."

  - onlardan hoşlanmam ve konuşmamaya çalışırım.

  siyaset?

  - “ben siyaseti takip etmiyorum; beni ilgilendirmiyor. öyleyse neden oy vereyim?”

  amerika?

  - "amerika harika bir ülke. güneyde, merkezde ve kuzeyde bulundum. beğendim. amerikalılar çok iyi insanlar. sadece amerika'da çok fazla fazla klima var.”

  gana?

  - “içimde ganalıyım ve afrikalı olmaktan gurur duyuyorum. ama tabii ki italyanım. italya'da doğdum. hayatımda hiç afrika'ya gitmedim ama bir gün gideceğim."

  golf?

  - “golfü sevmiyorum. bana göre değil, çok sessiz."

  mourinho?

  - mourinho, futbol tarihinin en iyi teknik direktörüdür.

  sergen yalçın?

  - "en nefret ettiğim şeylerden biri tanımadığın birine bir şey söylemek. bu büyük bir cahillik, bunu kimse için yapmadım. yaptığın işe göre vizyonun değişmemeli, bu karakterle alakalı bir şey."
284 entry daha
hesabın var mı? giriş yap