şükela:  tümü | son 24 saat
190 entry daha
 • evden işe kahve götürmek isteyenin stanley marka termos almasının hiç gereği yok. kat edilecek 1-1,5 saat içerisinde en tırt termos bile işinizi görür.

  ama kamp, çadırcılık, trekking vs. gibi aktiviteler ile uğraşıyorsanız stanley'nin üzerine yok. kaç para olursa olsun ihtiyaç halinde alınır. peki deli miyiz niye termosa para gömüyoruz? sebepleri şöyle:

  1) bu termoslar çift çelik katman arası vakumludur. bu yüzden çok dayanıklıdır. kayalık zemine fırlatıp atsanız bile çok yüksek ihtimalle hiçbir şey olmaz (kapağı plastik bir modelse kapağına olabilir). dolayısıyla hor kullanıma, doğa şartlarına, bin bir türlü zorlamaya karşı bana mısın demez.

  2) ömür boyu garantililerdir. yani o astronomik sayılacak parayı hayatınızda 1 kere verirsiniz. termos sızdırırsa, çatlarsa, vakumu bozulursa, iddia ettiği kadar sıcak / soğuk tutamazsa değişimini talep edebilirsiniz (kullanıcı hatası değilse tabii).

  3) bu termoslar doğru düzgün kapatılırsa asla sızdırmaz. asla. içinde kaynar su olan bir termos iki gün boyunca çantanın içinde baş aşağı kalmıştı. bir tek damla nem bile yoktu ki, kaynar su contaları yumuşattığı ve termos içinde buhar basıncı oluşturduğu için sızdırmaların baş sorumlusudur.

  4) bu termoslar içindeki sıvının sıcaklığını çok uzun süreler koruyabilir. içine kaynar su konulan bir termostaki su, 7-8 saat sonra hala içilemeyecek kadar sıcak olabilir. içine buz konulan bir termosun temmuz ayı datça sıcağında 3 gün boyunca buzları eritmediğini gözümle gördüm.

  not: stanley termosların modelleri arasında da çok kalite farkı olabiliyor. alacaksanız iyice araştırıp alın. gerçekten çok uzun süre boyunca sıvı ısısını korumanız gerekiyorsa veya hor kullanılacaksa fiyat araştırması yapın. yok, toplu taşımada kahve içecekseniz stanley'e ihtiyacınız zaten yok.
933 entry daha
hesabın var mı? giriş yap