şükela:  tümü | son 24 saat
1132 entry daha
 • kadınların dediklerini toplayın ortaya tehlikeli fakat çekici erkek çıkar. çünkü genellikle bu erkeklere zamanla şiddetle arzu duyulmuş ve acı çekilmiştir. sözde akıllanan kadın aynı tehlikeye ilerleyen yaşları itibariyle de atılamadığı için ağırbaşlı, kaynak sahibi erkekleri seçerler. bu dinamik değişmez.

  geçen manosphere'in ünlü ismi kevin samuels'in bir kadınla seans yaptığı popüler bir videosunu izledim. kadın 35 yaşında, boşanmış ve 1 çocuk sahibi ve evleneceği adam için beklentisi yılda 6 hane kazanması (oldukça yüksek) ve olgun bir erkek olmasıydı.

  kevin samuels basit bir soru sordu: "neden ayrıldın, aranız nasıldı?" kadın da "sorumluluk alamayan serseri biridi, küçüktüm bir hata yaptım ve boşandım" diyor. (nasıl bir aptallıksa üstüne evlenip, çocuk yapıyor falan.)

  kevin samuels de yapıştırıyor: "o zaman sonuçlarına katlanacaksın ve kendi seviyende bir erkek arayacaksın ve senin seviyende erkekler de ortalama erkekler! çünkü istediğin düzeyde erkekler toplumun %5ini oluşturuyor ve beklentileri sen değilsin. beklentileri genç, ateşli, güzel, seksi kızlar, statün hiçbir erkeğin umurunda değil." bunun tam çevirisini de merak edenler için şu yazıda yaptık. işte genel sıkıntı tam olarak budur, kadınlar 20lerinde en tehlikeli, serseri erkeklerle birlikte olur, sonrasında ise kendi statülerinin artmasıyla beklenti üstünde zengin ve başarılı erkekleri ararlar. gerçeği bilseler de kendilerinin istisna olduğunu düşünür, ortalama olduklarını asla fark edemezler. sonunda da ya ortalama bir erkekle eşit partnerlik adına arzusuz bir ilişki yürütür ya da yalnız kalırlar.

  cinsiyetçisin, hem erkekler de öyle diyebilirsiniz ama bu tamamen yanlış. geçmişte de yazılarımda milyon defa açıkladım. örneğin okcupid istatistiklerine şuradan bakabilirsiniz. kadınlar erkeklerin %80ni ortalama altı bulurken, erkekler gayet gaussian dağılımına uygun puanlar vermiştir. şu da tinder istatistikleri. erkeklerin sadece %5'ini sağa atmışlar. maalesef bu konuda cinsiyetçilik şartlandırmasına girenler, sadece kendilerini rahatlatıyor ve kadın-erkek eşitliğinin olmadığını 2 tarafın baktığı ve değerlendirdiği şeylerin farklı olduğunu anlamıyor.

  çoğu kadın piç, sadakatsiz, narsisistlik erkeklerden uzak durun falan diyecektir ama çalışmalar bize böyle erkeklere daha çok çekildiklerini de gösteriyor. efendi erkeği öneriyorlar çünkü burada amaç temelde bu erkeklerden hınçlarını almak. şurada anlattık:
  (bkz: kadınlar neden efendi erkeği sevmez/@karanlikruya)

  özetle;
  çoğu bir yaştan sonra yüksek kaynak sahibi erkek arıyor, bu yoksa da beta erkek dediğimiz, orta düzey birine mecbur kalıyorlar fakat ona da eşit partnerlik dayatıyorlar. çünkü bu erkeğe arzu duymadıkları için tahammül etmeleri oldukça zor. amaçları da aile kurmaktan çok iş arkadaşlı, ev arkadaşlığı gibi bir şey oluyor. şu podcastte değerlendirmiştik. kevin samuels'in onlarca kadınla birebir konuşması var örneğin, hepsi de bunu ifade etmiş. yoksa %5 dilimindeki yüksek değer erkek bu pazarlığa oturmaz.

  ortalama kadınlar buldukları orta düzey erkeğe de 20 yaşında duydukları gibi bir tutku haliyle duymuyor ve gerçek ilişki formunun bu olduğuna kendilerini inandırıyor. ne ilginç ki yine istatistiklere göre 30-45 yaş arasında boşanma oranları daha yüksek ve bu kadınlar tarafından gerçekleştiriliyor. oysaki 25-29 yaş arası yapılan evliliklerde oran çok düşük. neden dersiniz? sizce hepsi tesadüf müdür?

  son olarak ünlü feminist iş kadını sheryl sandberg ile de bunu destekleyelim:
  "gençliğinizde kötü çocuklarla, sorunlu, bağlanma problemleri olan erkeklerle olun, iş evlenmeye gelince efendi çocukların kıymetini anlayacaksınız.”

  işte modern kadının kafasındaki hatalı tutum da olarak budur. çünkü gençlik geçtiğinde geriye sadece efendi çocuklar kalır. kadında statü artışı erkek gözünde değersizdir.

  genelde sjwler söylediklerimden istisnasız her zaman söylemediğim şeyleri çıkartmayı sever. not düşelim: kadın çalışmasın veya tek amacı evlenmektir, çocuktur denilmiyor. eş bulabileceği en iyi yaşlar bunlardır, bunu düşünerek gerekirse iş-eğitim-statüyle bunu yürütsün. statüm artınca değerim de artıyor diye düşünmesin ve beklenti üstünde erkeklere yönelmesin deniliyor.
61 entry daha
hesabın var mı? giriş yap