29396 entry daha
  • sinema filmi tadında çekilen ilk bölüm umarım dizinin her bölümünde devam eder. teknoloji, diziye yaramış. eski dizideki "samimi / amatör ortam"ı aramanın faydası yok, ona dönüş de söz konusu olmaz gibi bence. kullanılan teknik buna izin vermez.

    behzat'tan bir true detective ya da iskandinav suç dizilerindeki dedektif tiplemesi çıkar mı bilemiyorum ama behzat'a da bir "update" gelmiş sanki. dizinin daha uzun soluklu kılınabilmesi adına böyle bir hamle yapılmış olabilir. yerli ve popüler, yerel olanın tüm damarlarına nüfuz ederek ondan beslenen ve onu ortaya koyan bir karakteri sanki daha evrensele açma niyeti varmış gibi. en azından ilk bölüm, bende bu şekilde bir izlenim yarattı.

    mekan seçimleri ve ankara'nın bozkırının estetik biçimde sunulmasını pek sevdim. blu tv'deki bozkır (dizi)'den bir esinlenme var gibi. eski behzat daha çok şehir merkezi ve varoşlardaydı, daha ilk bölümden ankara'nın bozkırını fazla fazla senaryoya dahil etmişler, sanki devamı gelir gibi. (ankara her şeye rağmen güzel yahu!)

    akbaba yavaştan dizinin "bilgesi" moduna mı giriyor nedir, yaşlılık / olgunluk ona bir nevi özgüven getirmiş sanki. eski akbaba'da üstü kapalı bir tedirginlik hep var gibiydi.

    demirdelen de pek manidar.
2392 entry daha
hesabın var mı? giriş yap