128 entry daha
 • basiniz sagolsun. evlat kaybi her haliyle acı ama bu sekilde beklenmedik ölümler bir anne babanın başına gelebilecek en kötü şeylerden.

  yaklaşık 10 sene once asiatanken gece nöbetinde streptokok enfeksiyonu sebebiyle hastaneye yatırıp tedavisini başladığım, gece vizitinde taburculuk icin benimle pazarlık yapan ve sabah da en son " görüşünüz" diyerek nobet sonrasi beni evime uğurlayan cocugun 3 saat sonra ölüm haberini almıştım nobeti devrettigim arkadaştan. cocuk aniden kötüleşmis, dolaşımı bozulmuş, bacağında purpura dedigimiz dokuntuler cikmis , birkac dakika içinde arrest olup yogun bakima alınmış. meningokok denen menenjit tablosuna benzediği için belinden sivi alınmış, destek verilmiş derken cocuk birkac saat içinde kaybedilmiş. 13 yillik meslek hayatında o kadar kotu bir gün geçirdiğimi hatırlamıyorum, günlerden cumartesi, yaşım 27, korkunc bir bas ağrısı ve hayatında ilk defa tansiyonum 170/ 100 'e fırlamış.

  cocuk ex olduktan 2 gun sonra kan kültür sonucu geldi, streptekok uremis. tanimiz doğru, tedavi de doğru ama sapasağlam bir cocuk bu bakteriye bagli purputa fulminans'tan saatler içinde kaybedildi.

  aileye sonsuz sabırlar diliyorum, babanın metanetini ve bu durumda bile oluşturmaya çalıştığı farkındalık çabasını da takdir ediyorum.

  huzur içinde uyusun

  edit: https://www.instagram.com/…uft/?igshid=ymmymta2m2y=

  bilgilendirici bir video
393 entry daha
hesabın var mı? giriş yap