sorunsallar (6)
 • sabitlenmiş entry
  son günlerde 20 eylül’de dünyayı değiştirecek gizemli bir olaydan söz ediliyor. bir süredir kafa yorulan farklı ihtimaller verilen bu olay ne çıkar ne çıkmaz muamma ancak 28 eylül’e kadar sürecek, şaşırtacak öyle bir olay var ki…

  20-28 eylül tarihleri arasında yapı kredi mobil’den ‘seyahatim+’ kodunu söyleyerek müşteri olursan geriye sadece 29 eylül’de yapı kredi’den gelecek sürpriz haberi beklemek kalıyor.

  bu gizemli olayı merak edenler için linki bırakıyorum.
 • 39492 entry daha
  • erkeklerin seksten sonra neden uykuları gelir?

   ilk olarak, en açık nedeni, seksin uyku getirici "ileri geri sallanma" kısmıdır. bu iş genellikle geceleri yapılır ve yatakta yapılır, oldukça da yorucu bir iştir. çoğu zaman erkekler için kadınlara göre çok daha yorucudur. dolayısıyla seks bittiğinde, erkeklerin fiziksel olarak yorulmuş ve uykulu hissetmesi gayet doğaldır.

   ikincisi, pozitron emisyon tomografisi ile yapılan araştırmalar, bir insanın orgazma erişmesi için, tüm korku ve anksiyeteyi bir kenara bırakması gerektiğini göstermektedir. bu durum da, rahatlatıcı ve uyku moduna geçiren bir etkiye neden oluyor olabilir.

   üçüncü olarak bir de orgazmın kendi biyokimyası vardır. araştırmalar erkeklerin boşalması sırasında beyinlerinin bir kimyasal kokteyli saldığını göstermektedir. bu kimyasallar arasında norepinefrin, serotonin, oksitosin, vazopressin, nitrik oksit ve prolaktin bulunmaktadır. prolaktin, cinsel tatminle ilişkilendirilmektedir. aynı zamanda erkeklerin yeniden sekse hazırlanmaları için gereken yenilenme süresini belirleyen hormondur. tüm erkeklerin bildiği gibi, "bir kere daha yapmak" için belli bir süre beklemeleri gerekmektedir. işte bu, yenilenme süresidir. araştırmalar göstermektedir ki, prolaktin açısından zayıf olan erkekler, daha sık olarak seks yapabilmektedir.

   prolaktin seviyesi uyku sırasında doğal olarak daha yüksektir. yapılan hayvan deneylerinde, prolaktin enjekte edilen hayvanların anında uykularının geldiği görülmektedir. bu da, prolaktin ile uyku arasında güçlü bir ilişki olduğunu göstermektedir. dolayısıyla, hormonun orgazm sırasında salgılanması erkeklerin uykulu hissetmelerinin nedeni olabilir.

   kaynak
  1422 entry daha
  hesabın var mı? giriş yap