96 entry daha
  • elinde kriptonit de olsa superman'i yenemezsiniz. superman kriptonit kaplı bir gezegende ve üstelik sarı güneşin aksine güçlerini emen kırmızı güneş radyasyonu altında kendisine denk güçteki rakibini yenebilmiş biridir. sups'un kriptonite zaafı vardır ama bu öyle filmlerdekinin aksine bir anda güçlerini kaybettirmez. çizgi romanlarda gayet de dirençlidir. etkisi var ama bunlar superman üzerinde çok yavaş çalışır. tanrısal varlıklar haricinde superman'i çizgi roman aleminde yenebilecek karakter yoktur. net. bir ihtimal dünyada belki. hele hele atmosfermiş canlıymış gibi superman'in dert etmeyeceği ve hiçbir yaşam formunun bulunmadığı uzay ortamında gerçekleşirse geçmiş olsun. pikosaniyeler içinde nasıl dalacağını siz düşünün. saniyeler artık superman için gün gibi uzun gelir. büyük bir zaman dilimine dönüşür. bir nevi zaman durur sups için. gerekli görülürse sups'u yenebilecek potansiyelde görebileceğim tek karakter flash'tır. çünkü sups'ten hızlı olan tek varlıktır. darkseid, thanos, galactus falan hiç farketmez. özellikle galactus fazla abartılan bir karakter. bu arkadaş hep aç. tıpkı bir insan gibi gücü açlık seviyesine göre değişkenlik gösteriyor. hiçbir zaman tam gücünde olamıyor. sups'un böyle bir zayıflığı yoktur. superman'i tanrısal karakterleri işin içine katmazsak sadece doomsday yenebilir. özellikle hunter pray serisindeki doomsday öyle böyle değildi. sups bile başa çıkamadı. bu arkadaş üç yumrukta darkseid'i ölümün eşiğine getirmiş ve son anda sups tarafından kurtarılmıştır.

    ayrıca batman'in superman'i yendiği tüm evrenler alternatif evrenlerde geçmiştir. ana evrende hiçbir zaman sups'u yenememiştir. iron man zırh da yapsa sups'u yenemez. alternatif evrende yazar kendine uygun koşullar yaratıp batman'de yaptığı gibi bir galibiyet çıkarttırabilir belki. ama ana evrende değil iron man avengers bile yenemez sups'u. adam batman'e vurmadan onun elmacık kemiğini kırmıştır. nasıl mı? yumruğunu o kadar hızlı bir şekilde batman'in yüzüne yaklaştırdı ki yumruğundan çıkan şok dalgası batman'in elmacık kemiğini kırmıştır. ayrıca golden age dönemi superman'i çok daha güçlüydü. zaten kriptonit kavramı bu dönemde çıkmıştır. çünkü sups o kadar güçlüydü ki artık karşısında rakip kalmayınca bunun da bir maddeye zaafı olması fikrinden yola çıkılarak krionit kavramı ortaya çıkmıştır. kriptonit öncesi sups'un hiçbir şeye zaafı yoktu. neyse golden age dönemi diyorduk. golden age dönemi sups'u baya aşırı güçlü bir şeydi. öyle ki rakibine vurduğu yumruktan çıkan şok dalgaları gezegenin parçalanmasına sebep olmuş, uzay ve zamanda yarık açmıştır. bakın rakibine diyorum ha gezegene vurmuyor. öyle birini wolverine ile versus mu attırıyorsunuz? lan sups wolvi'yi osuruğuyla öldürür amk. pırt… wolvi mort.. çağrışım yaptı amk (bkz: voldemort) oğlum sups değil wolvi'yi x-men'i bile tek başına siker atar. sups'un yaptıklarını buraya yazdırtmayın şimdi.

    edit: birkaç arkadaş sups ne diye sormuş. arkadaşlar comicvine gibi çr (çizgi roman) forumlarında superman'e kısaca sups denir. aynı şekilde batman'e de bats denir.

    editex: birkaç arkadaş dr. manhattan'ı sordu. dr. manhattan omnipotent varlıktır. tanrısaldır. gerçek anlamda gücünün sınırları olmayan ve gücü her şeye yeten bir varlıktır. supo falan dinlemez. ki doomsday clock serisinde justice league'e ne yaptığını aşağıdaki görselden anlayabilirsiniz.

    siz hepiniz ben tek
4 entry daha
hesabın var mı? giriş yap