557 entry daha
 • birçok kişi temel kadın erkek ilişki dinamiklerini anlamaktan uzak. özellikle de "ortalama" bir erkekten bu konuda tavsiye almanız sizi yanlış kararlara götürecektir.

  öncelikle olarak evli bir kadının neden aldattığını anlamanız gerekir ve bu erkeğin aldatmasından çok farklıdır. işi bilmeyen çoğu erkekten alacağınız tavsiyeler kendi görüş açısıyla sınırlıdır. örneğin şöyle diyebilirler: "nolacak sizi seksi bulmuştur, kaçamak yapmak istemiştir."

  böyle bir şey yok. olsa da azınlıktır.

  bir kadının özellikle evlilikte aldatması o erkekten alacak bir şeyinin kalmamasıyla ilgilidir. hatta çocuk bile yapılmış olabilir. aldatılıyorlarsa genellikle ilişki bitmiştir ve nadiren kurtarmaya çalışırlar. siz ona aldatmak diyebilirsiniz fakat kadının bilinci "yeni birini bulmak" olacaktır. yani bu durumu çoğunlukla aldatmak olarak görmeyecektir. yeni birine geçmek olarak rasyonelleştirecektir.

  aslında ayrılık gerçekleşmiştir fakat erkek bilmiyordur. temelde de macera arama isteği değil, duygusal bağ kuracağı bir erkek arayışı yatar.

  evliliklerin çoğunluğunda %50 ihtimalle 2. bir yedek mevcuttur. yani kadın evrimsel adaptasyon sonucu bir yedeği çevresinde tutar. bunun temel nedeni de bir anda tehlikede kaldığında yalnız kalmama içgüdüsüdür. hatta çoğu kadın ayrılık sonrasındaki standart yalnızlığa bile kolay alışamaz. çok kısa sürede birini hayatına alır. çoğu erkek bunu anlayamaz ve kabullenemez.

  dr. david buss'ın bir araştırmasında(evolution of desire kitabında bulunabilir.) kadınların özellikle 2. erkeğin çevreden olduğunu belirtir. iş arkadaşı, eskiden tanıdığı biri ve bazen eski sevgilisi bile olabilir. yani kadınlar sizi nadiren yepyeni biriyle, bardan tanıştığı biriyle aldatır. ilişkisi olmayan bir kadın herhangi biriyle seks yapsa da evli bir kadının önceliği seks kadar bağ kurmaktır. o nedenle karşı taraftan mutlaka onu anlamasını bekleyecek ve sonrasında cinsellik sunacaktır. bu arada "bağ kurma" sürecini haftalar olarak algılamayın. hepsi 1-2 kahve, 1-2 şarap sonrası gerçekleşebilir.

  özetle evli kadının aldatması koşullara bağlıdr. o erkeğin artık hipergamik açıdan çekici gelmemesi, örneğin maskülenite kaybı, bağların ciddi oranda zayıflaması ve o erkekle "çocuk yapma" gibi temel misyonların tamamlanması olabilir. sonuç olarak aldatılma ve kısa sürede ayrılık gerçekleşir.
20 entry daha
hesabın var mı? giriş yap