17 entry daha
  • sonradan lost dizisinin senaristlerinden biri olmuş brian k vaughan'ın yarattığı çizgi roman serisi. 17 temmuz 2002 tarihinde dünyada y kromozomuna sahip tüm canlılar bilinmeyen bir sebeple yok olmuştur fakat bu salgından kurtulan sadece iki erkek var; biri ana kahramanımız yorick brown diğeri ise onun kapuçin maymunu ampersand. dünyada oluşacak bu kaosu rakamlarla anlatmak gerekirse şayet olayın büyüklüğü daha belirgin olarak ortaya çıkıyor.

    dünya nüfusunun %48'i, fortune dergisinden hatırlayacağımız dünyanın en zengin 500'ü listesinden 495'i, makina, elektrik ve inşaat işleriyle ilgilenen tüm işçilerin ve mühendislerin %99'u ve politikacıların %85'i ölüyor bu salgın yüzünden.

    yaşanan bu karmaşada yorrick'in ilk amacı avustralya'da bulunan kız arkadaşını bulmaktır. ancak olayların yorrick'in istediğinden farklı gelişmesi sonucu, kahramanımız kendisini adını koyamadığı sorunların içinde bulur. yeni dostları agent 355 ve doctor allison mann ile bu sorunları çözmeye çalışır ve olaylar gelişir.

    60 sayılık bir seri ile tamamlanan bu eserde dişi varlığın değişimi bazen komik olmakla beraber bazen de korkutucu bir hal alıyor. cinsel ihtiyaçtan lezbiyen olanlardan tutun da, gözünü kan bürümüş askerler kadar geniş bir yelpazede dünyadaki kadınların değişimi gözler önüne seriliyor.

    özetlemek gerekirse insanın elinden bırakamadığı, okuması keyifli ve eğlenceli bir seri.
50 entry daha
hesabın var mı? giriş yap