144 entry daha
 • mynet'te oyun oynamak charles bukowski okumak gibidir.

  ...

  şimdi efendim, izah edeyim: mynet oyuncu profili - kimseyi kötülemek gibi olmasın ama - malumdur. nick olarak "sexxxx istermisin?"ler, "innnnletirim"ler, "cam acacaksan gel"ler, "kizolmayanlaoynamam"lar gırla gider. yetinmez, "karayagiz" gibi normal görünümlü birisiyle tavla oynamaya kalksanız da, "oyuna başla" demenizden 2 saniye sonra "kızmısın" sorusuyla karşılaşırsınız.

  işi "ayyy sapık!" tepkisi ile bırakmayıp irdelediğinizde, yani kimseyi küçük düşürme çabasına girmeden, alay da etmeden "neden?" sorgulamasına gittiğinizde farklı boyutlara da geçebilir ki neticede cinsellik yüksek dozda ortadadır.

  peki bukowski?

  eh, bukowski de malumunuzdur. "derin" felsefesini yansıtırken yoğun şekilde kadınlarla envai ilişkisini döker, cinselliğe düşkünlüğü de az değildir. kadın gördü mü "yanlış yoldasın, benim yatağa şu yönden gidilir" hallerinde takılır. okurken "neden okuyorum ben bunu?" sorgulamasına gitmiyorsanız ya zaten biliyorsunuzdur ne okuyacağınızı ya da "hayatın tek noktası bu cinsellik" felsefesine siz de varmışsınızdır.

  ama... bukowski okuyunca insanda bi' - saçma gelecek ama - bilinç rahatlaması, bi' "bu da olur yeaa"cılık, bi' "her şey boş"çuluk oluşur hani. idealize etmezseniz de "çirkin ihtiyar"ı - ki etmeyin bence -, ona saygı oluşur.

  ee mynet?

  aynı netice. ikisinde de insanları gözlemlersiniz, nasıl bu eksende döndüklerini farkedersiniz. ikisinde de dünyaya daha geniş perspektiften bakarsınız, "bu da bir insan yaşamı"na ulaşırsınız.
  tek noktaları ayrıdır: bukowski aktif olarak yoğun cinsel hayatı yaşamaktadır, yolda gören bile bunu anlar (geçenlerde karşılaştık da...); mynet kişisi aktifi yaşayaman ama bundan görünüşte etkilenmeyen, dış dünyasında da "normal" kategorisinde bulunan, efendi, "kız kısmısı"na saygılı, "ahlak zabıtası" bile olabilecek kimsedir.
  ama merkezler birdir.

  ...

  herkese dünya görüşünü genişletmek için mynet'te - bilhassa - tavla salonlarına gitmesini öneririm. bunu tamamladıktan sonra yine oyunlar isterlerse gamyun'u tercih edebilirler, sadece oyun için ama... hayat için mynet şarttır.
227 entry daha
hesabın var mı? giriş yap