sorunsallar (1)
314 entry daha
  • sevilmesi için çok başarılı bir roman yazmasına gerek yok. adamın yapmaya çalıştığı: düşüncelerini roman yoluyla aktarmak. elinden geldiği kadarını yapıyor. bana da hayatımda çok yol gösteriyor.
    kendisinin azil'den bir cümlesi şudur: "düşünceler mükemmel, ancak davranışlar kusurludur."
    bütün ilhamı hakan günday'dan aldım. ve azil'i yazmasaydı ben yazardım. bu paradoksun çözümü şu: tabii ki onun yazdığının aynısı olmazdı. daha iyisi, daha kötüsü... bilmiyorum. ancak içinde geçen bir çok düşünce benim çocukluğumdan itibaren düşündüğüm şeyler. kendimi buldu o romanlarda ama kendimi bulmamda yol da gösterdi. yeterince karmaşık düşündüğünüzde her şey basitleşir. çivi çiviyi söker.
    ha eleştirilebilir mi? tabii ki lan. adam atatürk'ün bile eleştirilebileceği, hiçbir şeyin ideolojik olmaması üzerine roman yazdı. tabii ki kendisi de eleştirilecektir. hayranıyım. ama benim de kendisinde gördüğüm bana ters gelen, objektif baktığımda olmamış tutumları, düşünceleri vardır. seven de sevmeyen de eleştirir. lakin "hassiktirsin lan, bu da yazar mı amına koyayım!" tarzıyla yaklaşmak onur kırıcıdır abi. bunu yapmayın rica ederim. adam bu cümleyi hak edecek kadar kötü değil. onu da okuduğunuzda görebilirsiniz zaten.

    zöge: alın abi alın
691 entry daha
hesabın var mı? giriş yap