şükela:  tümü | son 24 saat
25 entry daha
 • çok tekrarlanmış ama yinelemekte fayda var: yanınızda pavyon kültürü ve adabını bilen, oralara aşina biri yoksa gitmeyin.

  meraklıysanız, o ortamı görmek istiyorsanız (ki görmeniz iyi olur) bir arkadaşınıza rica edin, sizi götürsün. yiyin, için eğlenin. pavyonda yanlışa düşülecek pek birşey yoktur. varsa da arkadaşınız sizi uyarır zaten, sorun olmaz. ciddi ciddi eğlenir çıkarsınız.

  nice bık bık öten "ne pavyonu olm" diyen entel dantel, hatta metalci, ve dahi tikican arkadaşlarımı götürmüşümdür pavyona. hepsi hala ballandıra ballandıra anlatır, teşekkür eder, çok eğlenmişlerdir. önyargılı olmayın.

  birkaç kez bilen arkadaşınızla gitmişseniz ve artık "ben de pavyona elimden tutan olmadan giderim" kafasına erişmişseniz şunlara dikkat edin:

  paranız sınırlıysa, bunu mekanda garsona çekinmeden söyleyin; "birader şu kadar paramız var, aman gözünü seveyim sıkıntı çıkmasın, tadımız bozulmasın" deyin.

  bunu yapmanız masanıza isteğiniz dışında ıvır zıvır şeyler gelmesini ve bunun hesaba eklenmesini engeller. hatta yine masaya sizden habersiz ikramlar gelir ama hesaba eklenmez, rahat olun.

  sakın ha mekandaki kadınlara sarkmayın, kaş göz yapmayın. kons raconunu bilmiyorsanız donu bırakır çıkarsınız. bir de üzerine "lan param yok dedin masaya bayan oturttun" diye fırça yersiniz. dayak da yiyebilirsiniz, yapmayın.

  pavyonlarda kons / çalışan olmayıp da eğlenmeye gelmiş kadınlar da vardır. aman ha, bakın aman ha diyorum sakın ola onlardan biri ile diyaloğa girmeye kalkışmayın. kadının birlikte geldiği arkadaşları ses etmese bile -ki bu pek mümkün değildir- garsonlar tarafından farkedildiğiniz anda "birader siz çok içtiniz, gidin artık" uyarısını alırsınız. uyarıyı dinlemezseniz sopa yiyebilirsiniz. şanssızsanız biri çekip sizi vurabilir. yapmayın böyle hayvanlıklar.

  unutmayın, pavyon "hatun kaldırma" mekanı değildir.

  pavyondaki konslar orospu değildir.

  pavyonda kadına kıza laf atılmaz.

  pavyonda yan masa ile ahbap olunmaya kalkışılmaz.

  pavyon sosyalleşme değil, eğlenme mekanıdır. yiyin, için, arkadaşlarınızla oynayın, eğlenin, muhabbet edin.

  son olarak;

  başınızda dikilen garsona ara sıra bahşiş vermek (5 lira olur, 10 lira olur) iyidir. daha iyi hizmet alırsınız, kazıklanmazsınız, sevilirsiniz. hatta sürekli aynı mekana gidiyorsanız bir süre sonra gelen hesabın azalmaya başladığına şahit olursunuz.

  ve nihayetinde;

  pavyona kız arkadaşınız / eşiniz vs ile de gidebilirsiniz. ama bunu yaptığınız mekan, daha önce defalarca gidip tanıdığınız ve tanındığınız pavyon olsun.

  haaa ben giderim karıyla kızla her pavyona, sorun yaşamam. e onca yıl aksaray, esenler, bağcılar pavyonlarında boşuna takılmadık.

  uyarı:
  taksim pavyonlarına gerçekten yanınızda çok sağlam bir pavyon abisi yoksa gitmeyin.
9 entry daha
hesabın var mı? giriş yap