57 entry daha
 • türk futbol tarihinin en kötü dönemi olan 80'lerin ilk yarısında kalecilik yapması, hele milli takımda oynaması artık şanssızlık mıdır bilinmez..

  (bkz: #11003398)

  yalnız şöyle bir paradoks var, yaşar duran kötü diye mi milli takım veya fenerbahçe kötüydü, yoksa onlar kötü olduğu için mi yaşar kova oldu tam belli değil.. ikisi de birbirini destekledi heralde.

  ama şu tarih itibarıyla biraz eski durum hakkında fikir vermek gerekirse; mesela inönü stadı, ali sami yen stadının saha yüzölçümünün yüzde sekseninin toprak olduğunu düşünün.. valla öyleydi.. top yerden mermi gibi zıplıyordu; göbekli, bildiğin hamam tellağı gibi futbolcular vardı; sinan engin, metin yıldız, müjdat yetkiner.

  10 küsür sene bu memlekette yani, aşağı yukarı 78-90 yılları arası bir tek gece maçı oynanmadı.. oynanamadı.. gece oynansın muhabbeti cine5 çıktıktan sonra rant şifre bokuna gündeme geldi.. bilenler bilir.. buradan ilk rantiyeci erol aksoy'a selam edelim..

  ayrıca tesisleri bıraktım stadyumlar bile felaketti.. sene 85-86 olsa gerek; babamın ben ufakken götürdüğü bir maç belki de ilk maçım ama hiçbir şey hatırlamıyorum sadece boklardan başka.. devre arasıydı heralde ben sıkışınca stadyumun tuvaletlerine gittiydik. o da ne; adam tuvaletlerin içine değil, kapının bir metre önüne sıçmış; hala dumanı tütüyor.. idrar dersen daha merdivenden aşağı iner inmez o kara mozayiğin üzerinde suyla karışmış iki parmak olmuş.. hela göl olmuş üzerinde parçalar yüzüyor.. koku desen sahada sol bek'e kadar gitmiyorsa şerefsizim..

  çıktıydık maçtan..

  yaşar abimiz böyle bir dönemin kalecisiydi.. o vakitler rambo yusuf vardı, sonra papaz erhan.. arap ismail.. topçular lakaplarıyla bilinirdi.. yaşar'a da malum kova lakabı düştü..
6 entry daha
hesabın var mı? giriş yap