732 entry daha
 • yeni yabancı kuralını içeren yeni bir ülke kuralı güncellemesi yaptığım oyun. kurallar oyunun açılışından itibaren geçerli olacak. yani gerçekteki gibi 2015-2016 sezonunda değil, 2014-2015 sezonunda başlamış olacak.

  eskisi için (bkz: #47817330)

  eski yamadan devam eden özellikler:
  - 15.1.3 veritabanı kullanılarak yapılmıştır.
  - türkiye kupası statüsü düzenlendi. yeni statüde daha az maç olacak bu sayede fikstür karmaşası azalırken küçük takımların kupayı kazanma şansı artacak. resim
  - tv gelirleri şampiyon olan takımlar(fb,gs,bjk,ts,bursa) için şampiyonluk sayılarına göre özel tv anlaşması şeklinde düzenlendi. diğer kulüplerin tv gelirleri sabit. (gelişmiş ülke kurallarından dolayı zorunlu düzenleme)
  - salı, çarşamba, perşembe lig maçları yapılmayacak.
  - pr0 adlı kullanıcının yaptığı veritabanı güncellemesi data dosyaları da eklendi. bu sayede yeni wonderkidler, transfer güncellemeleri, teknik direktör değişiklikleri de oyuna eklenecek.
  - türkiye 3. ligi ve bölgesel amatör lig oyuna eklendi.

  yenilikler:
  - eski ülke kurallarındaki sınırsız yabancı, çalışma izni kuralları kaldırıldı.

  yeni kadro kuralları:
  kulüpler en fazla 28 futbolcu kayıt edebilirler.
  28 kişilik kadroda en fazla 14 yabancı. *
  18 kişilik maç kadrosunda en fazla 11 yabancı.
  18 kişilik maç kadrosunda ülkede yetişmiş 21 yaş altı en az 1 oyuncu.
  28 kişilik kadroda en fazla 1 yabancı kaleci bulunabilir. **
  28 kişilik kadroda 0-21 yaş arası kulüpte yetişmiş en az 2 oyuncu.
  28 kişilik kadroda 0-21 yaş arası ülkede yetişmiş en az 4 oyuncu.

  ptt 1. lig ve diğer liglerde halihazırda kullanılan(2014-2015) kurallar geçerlidir. (ptt 1. lig için 3 yabancı vb.)

  * editörde, "kadroda en az 14 yerli futbolcu bulunmalıdır." gibi bir seçenek olmadığından kuralı böyle eklemek zorunda kaldım. sports interactive yerliye göre kural oluşturulacağını düşünememiş herhalde. teknik olarak benim eklediğim, gerçekte uygulanacak olanla aynı işlevde olmayacak. örneğin; gerçekte uygulanacak olan sistemde 14 yerli garanti olacakken yanına 14'e kadar yabancı gelebilecek ama benim sistemde 14 yabancı 10 yerli gibi kadrolar kurulabilir.

  ** editörde, 18 kişilik kadroda en az 1 yerli kaleci gibi bir seçenek olmadığından böyle bir kural eklemek zorunda kaldım.

  indirme linki: http://www.mediafire.com/…lişmiş_ülke_kuralları.rar

  iyi oyunlar.

  ekleme: merak edenler için yeni kurallarla 1 temmuz 2017 tarihine kadar ilerletilmiş kayıtlı oyun dosyası oluşturdum. buyrun

  2017 yılında türkiye'deki oyuncu maaşları, transferler, kulüp katsayıları ve mali durumları içeren ekran görüntüleri için tıklayın
802 entry daha
hesabın var mı? giriş yap