• 2014 yılında sponsor sözleşmesi biten giant shimano (2013 yılında argos shimano) takımının yeni adı olup iki ana sponsora sahip world tour bisiklet takımıdır: bisiklet ve ekipman alanında giant, finansman alanında ise alpecin.

  tahminimce gücünü saçlarından alan sprinter marcel kittel'in gücüne güç katacaktır alpecin firması.

  takımın resmi internet sitesi: http://www.teamgiantalpecin.com/

  yeni kurulan takım için giant türkiye ekibi tarafından yapılan duyuru ve inceleme ise şu şekilde:

  "gıant-alpecın takımı 2015 için yeni ekibi ve görüntüsüyle karşınızda
  marcel kittel ve john degenkolb gibi yıldız isimlerle sivrilen takım, 2015’te yeni sponsorluk oluşumu ile 2015 worldtour yarışlarını hedefliyor.

  giant-alpecin takımı medya ve ana sponsorlarla 7 ocak 2015 günü berlin’de gerçekleşecek takım sunumu ile buluşuyor. 9 farklı ülkeden 27 yarışçıyı barındıran takımda marcel kittel ve john degenkolb gibi yıldız isimler de yer alıyor. erkekler için worldtour takımı tanıtılırken, kadınlar için de liv-plantur takımı tanıtılacak.

  takımın yöneticisi ıwan spekenbrink bir noktaya dikkat çekerek hedeflerini ortaya koyuyor “bugün bisiklet için önemli bir gün, çünkü 5 yıldan bu yana almanya’dan hiçbir takım worldtour için tescil olmamıştı.” ıfadesiyle heyecanını ortaya koyarken, “takımımız genç yarışçılarla devam ederek -meydan oku / keep challengin’- yaklaşımıyla üst seviye spor çevrelerinde büyümesini sürdürecek” diye de ekliyor.

  takım çekirdek kadrosunu en başarılı worldtour takımlarından biri olduğunu 40 galibiyetle sezonu kapatarak ispatlamış durumda. bu galibiyetler içerisinde klasik tek gün yarışları ve büyük turlardaki etap galibiyetleri yer alıyor.

  kittel, geçen yıl fransa turu’nda 4 etap kazanıp; sezonun bu en prestijli yarışında sarı formayı giyme şansı buldu. degenkolb, tek gün klasiklerinden gent-wevelgem’i kazandı ve ispanya turu’nda 4 etap kazandı. bu 2 isim de takımın sprint gücünü oluşturarak 2015’te worldtour yarışlarında boy gösterecekler.

  fransız warren barguil, 2014 ispanya turu’nu 8. sırada bitirmişti; o da takımda kalırken yine bir kuvvetli bir sporcu; hollanda zamana karşı şampiyonu ve 2014 dünya zamana karşı 2.’si olan tom dumoulin takımda kaldı.bu avrupalı büyük isimlerin yanında uluslararası yetenekler de takımdalar; çin’in ismi parlayan yarışçısı cheng ji ve genç 4 amerikalı: lawson craddock, chad haga, carter jones ve caleb fairly takımın diğer güçleri.

  giant ceo’su tony lo “ilk yıl için çalışmalarımız beklentilerimizin çok üstünde sonuç verince bir sonraki sezonu heyecanla beklemekteydik” diye heyecanını ifade ederken “bu en üst seviyedeki yarış ortamı bize ürünlerimizi en rekabetçi şekilde test etme imkanı verirken; aynı zamanda bizim bisikletçilerle de bağımızı güçlendirerek, bisikletin eğlenceli, sosyal ve çevreci oluşu konularındaki mesajlarımızı ulaştırabilmemizi sağlıyor.” diye de eklemiş.

  giant-alpecin takımı 4 giant yol bisikletinden, yarış parkurunun gereklerine göre ; propel advanced sl, tcr advanced sl , defy advanced sl ve trinity advanced sl modellerini kullanacak.

  kadınlarda liv-plantur takımı, 2 kez junior dünya şampiyonu olan ingiliz lucy garner ve 2014 u23 dünya şampiyonu sabrina stultiens’i bünyesine alırken ucı kadınlar dünya kupası ve diğer uluslararası etap yarışlarını takip edecek. genellikle liv envie advanced pro modelini kullanıyor olacaklar.

  bisikletlerin yanında giant ve liv her iki takıma da farklı ihtiyaçları için kask sağlayacak, bu modeller arasında süper hafif ve süper uyumlu rev modeli öne çıkıyor. giant tasarım ekibi ve mühendisleri aynı zamanda en üst seviyede bir zamana karşı kaskı geliştirmiş durumdalar ve bunu hem giant-alpecin hem de liv-plantur takımları sezon boyunca kullanacaklar.

  2015’in ilk yarışı 17 ocak’ta başlayacak olan avustralya santos tour down under. kadınlar sezonu şubat’ta ladies tour of qatar turu ile katar’da açacaklar.

  ancak, giant-alpecin takımı renkleriyle yarışlarda ilk boy gösterecek olan yarışçı dünya cyclocross şampiyonu lars van der haar. kendisi önümüzdeki pazar günü ulusal şampiyonada giant-alpecin takımı renkleriyle yarışıyor olacak. "
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap