24 entry daha
  • bizlere abd'nin bir firsatlar sehri olmadigini anlatan, ve abd'nin kendisini pazarladigi tum degerleri alt ust eden, yasayan siyah nufuslu gri sehir. sehrin baskin cogunlugunu zencilerin olusturdugu, geri kalan populasyonun ise, orta sinif ve elit charles village etrafında yaşaya beyaz amerikalılar ile, göçmen hispaniklerle korelilerin oluşturduğu, azınlıkların çoğunlukta olduğu bir şehir.

    sehrin ortasindaki benzin istasyonlarinin icindeki marketlerin kapisi yoktur bu sehirde. iceri giremezsiniz. iceride kendisini ufacik alana kitleyerek güvene almis olan koreli market sahibi ile bir megafon vasıtasıyla görüşürsünüz... içeriden dışarı açılan bir kutu sistemiylede alışveriş yaparsınız.

    şehrin doğal bitki örtüsü çalışmayan telefon kulubeleri ve park otomatlarıdır lakin bunlar yerli halk icin en önemli geçim kaynağıdır... şehrin doğal bir fon müziği vardır siren seslerinden oluşan... güvenli bir yer değildir, beyaz orta sınıf amerikalılar için, ancak aksine amerika'da binlerce zencinin ve göçmenin kendisini gerçekten güvende hissettiği bir yerdir.

    eğer şehrin içinde downtown'da tek başınıza oturuyorsanız, şöyle bir ilanla karşılaşırsanız şaşırmayın:

    "tanrıya şükürler olsun, mahallemizde çok fazla güvenlik sorunumuz yok. ama şimdi dürüst olun ve söyleyin. kim daha fazla güvenliğe hayır diyebilir ki. 410-5213535'i arayın, wallartz kardeşler escort servisini tutun. size arabanıza ve mahalle içindeki evinize kadar güvenle refakat ediyoruz. hem de bedava..."
79 entry daha
hesabın var mı? giriş yap