şükela:  tümü | son 24 saat
30 entry daha
  • tolstoy’un ruhuna saygısızlık derecesine saçmalattırıldığı, konuyla ilgili ilgisiz, bilgili bilgisiz dolu yorum yapıldığını gördüğüm mesele.

    işin aslı şudur ki; hamileliğin 1. trimesterinde (ilk 3 ay) mide bulantısı, baş dönmesi, tansiyon düşüklüğü gibi sebeplerle kadın seks meks düşünemeyecek kadar bitap değilse normal yaşantıya devam edilir. yalnız bu dönemde ufak lekelenmeler (kanama) düşük habercisi ya da tehdidi olabileceğinden dikkate alınmalıdır.

    2. trimesterde (ikinci 3 ay) kadının hamilelik belirtileri çoğunlukla yok olmuştur ve karın da çok büyümediği için kadın son derece rahattır. o kadar ki bu döneme ‘hamileliğin balayı’ denir. şaşıracağınız ve asıl merak ettiğiniz şey ise, bu dönemde kadının libidosu tavan yapar. * bu dönemde doktorunuz aksini söylemediyse seks güvenlidir.

    3. trimesterde ise seks hala güvenlidir ancak büyüyen ve ağırlaşan çocukla birlikte büyüyen karın artık kadına sıkıntı vermektedir. yatakta dönemez, oturduğu yerden kalkamaz, nefes alamaz hale gelir ve bu kadar kısıtlı hareketlerle seks yapmak da zahmetli hale gelir. aylık be 32. haftadan sonra 2 haftalık kontrollerinizde doktorunuz tarafından yasaklanmadıysa hamilelikte cinsellik son derece normaldir. ancaaaaak kanama varsa kesinkes kaçınılmalıdır.

    hatta doğuma yakın zamanlarda doğum kolay başlasın, açılması hızlı olsun diye seks önerilir. (orgazm kasılmaları).
39 entry daha
hesabın var mı? giriş yap