126 entry daha
 • çocukken iki sandalyeyi yan yatırır üstüne de battaniye atarak kendime mağara yapardım, karanlık ve kapalı yerler hoşuma giderdi. orada ışıklı saatimle veya el feneriyle oynardım. bir gün mutfaktaki tezgahın altına girdim. annem " ihihi gündüz gündüz manyama len" diye babama kızıyordu. babam da "aksam akilli oluyoruz da ne oluyor, neco evde yok iste, çok özledim kız, bildiğin gibi degil " diyordu.

  söylemesi ayıp çocukken de aşırı geri zekaliydim. sanıyorum peder bey beni özlüyor, hani evde yokum diye ağlayacak neredeyse. meğer anama yalvarıyormuş. tezgahın altından cee diye bir çıktım adama inme iniyordu. koştum bacağına sarıldım. baba baba diye.

  aradan birkaç gün geçti. babam bu sefer elime defter kitap verip "amcanlara git kuzeninle orada ders çalışın" dedi. kuzenle ayni sınıftayız, amcamlar da yakın ama ben evden çıkar çıkmaz yatak odasının penceresinden tekrar içeri girdim. ev de eski bahçeli müstakil evlerden, yaz ayı olduğu için camlar açık. dolaba girip saklandım. orada ışıklı saatimle oynarken bizimkiler de odaya girdi. annem dur dur çarşaf sercem dedi. tabi ben bir şey anlamıyorum. ihihi gülüyorum dolabın içinde. aradan 1-2 dakka geçince babam "neren ağrıyor bakim" diye olaya girdi. annem "burnum" dedi. bir sessizlik oldu. sonra "başka neren ağrıyor" dedi. annem "yanaklarım" dedi. yine sessizlik oldu. başka neren ağrıyor dedi. "boynum" dedi. bu sefer uzun bir sessizlik oldu. hımmm şimdi neren ağrıyor bakim dedi. annem "me-mem" dedi. ulan dedim benim annem baya hastaymış. dolabın kapağını bir açtım. babamla göz gozeyiz. sok oldu beni görünce. böyle pirt diye meme ucu ağızdan çıktı. bakışıyoruz.. sonra hemen pikeyi üstüne çekip toparlandılar. "nesi var annemin her yeri ağrıyor" dedim. ulan harbi ultra salaktim. çocukken annem alanımı öperek ateşime bakardı. hani babam da annemi öperek ateşine bakıyor zannetmiştim.

  neyse oflaya puflaya bunlar çıkardılar odadan sonra annem geldi ilgilendi. babam dokunulmazlık oyununu kaybetmiş survivor yarışmacısı gibi cekyatin kıyısına oturup manalı manalı tüm gece bana baktı.

  birkaç gün daha geçti aksam yemeğine misafirliğe gittik. orada oyuncak çaki filmini izledik. o kadar çok etkilenmiştim ki gece abimi uyandırdım, ne var dedi. çişim var dedim. ne yapayım avcumu mu açayım gerizekalı dedi. kalkmayınca yatak odasına gittim. kapıyı bir açtım. annem yattı babam kalktı. belli cowgirl style takiliyorlarmis. öyle kapı ağzında hababam sınıfındaki çocuk gibi dikiliyorum. babam bana bakıyor ben babama. siktirgit laaaannnnn diye birden bağırdı. o bağırınca annem de ona bağırdı. yahu hanim bana bunun garezi var, yemin ederim garezi var diye söylenirken annem çıkardı dışarı geliyorum deyip yine ilgilendi.

  kısa keseyim, en son ki bu olaydan sonra tam 12 yaşına kadar hep altıma siydim ve hep bir kardeşim olsun isterdim. "rahat bırakmadın ki eşşoglu" derdi babam. "çaki kılıklı"derdi ayni zamanda. lakabım çaki'ydi. "geldi yine çaki kılıklı" derdi. huzur içinde yatsın.
161 entry daha
hesabın var mı? giriş yap