20 entry daha
 • deep'dir çünkü bir deep learning algoritması olan generative adversarial networks kullanır.
  fake'tir çünkü evet fake'tir.

  ıan goodfellow görse mezarında ters dönerdi. oh wait- teknolojinin bilmemkaçıncı derece üstel fonksiyon hızında geliştiği bir dönemin içinde bulunurken, kullanılan en sofistike teknikleri yaratanlar hayattalar, dahası gençler. mit'nin support vector machines dersinde hoca şöyle bir şey demişti:
  "fourier'e dönüp, hey fourier bunlar çok enteresan ama nasıl aklına geldi, nelerden esinlendin gibi sorular sormak isterseniz, kendisi hayatta değil o yüzden bu mümkün değil ama svm'in yaratıcısı vladimir vapnik hala hayatta. ona ulaşıp soru sormanız mümkün."

  evet svm'in yaratıcısı vladimir vapnik hayatta ve 82 yaşında. ian goodfellow ise hayatta ve 35 yaşında, gans yani generative adversarial networks icat edileli 5 sene oluyor, gelinen nokta korkunç.

  robotların niteliksiz işleri yaparak hayatını kazanan işçi ve operatörleri işsiz bırakması bu arkadaşlar için tehditken, sofistike işler yapan mühendis, doktor ve hukukçuları da işsiz bırakması düşünüldüğünden daha çabuk olacak gibi. en son da sıra bu tür algoritmaları geliştirerek robot ve ai programlayan yazılımcılara gelecek gibi. ne de olsa biz de bir başka deep neural network'üz.

  konumuz neydi? evet deepfake ve ünlülerin pornoları.
150 entry daha
hesabın var mı? giriş yap