• steam'in ciddi rakibi olabilecek platform.

  steam gibi geliştiricileri %30 kar payı ile biçmek yerine %12'ye razı olmasıyla geliştiricilerin ilgisini cezbedecektir. üstelik unreal engine 4 motoruyla yaptığınız oyunlardan aldığı %5'lik kâr payını bu store içindeki satışlarda almayacak. başlangıçta unreal engine 4 ve unity olmak üzere tüm oyun motorlarıyla üretilmiş oyunların satışını destekleyecek.
 • steam bu noktaya 15 senede geldi. bünyesinde kullanıcıları toplaması 15 sene sürdü. steame ciddi rakip ancak 10 sene sonra olabilirler.
 • oyunlardan %12 kâr payı alacak, ue4 oyunlarından aldığı %5 "motorumu kullandın" parasını almayacak, unity dahil tüm motorları destekliyor ve arkasında epic games var.
 • sonunda origin gibi bir saçmalığa dönüşmediği müddetçe, pc oyun piyasasına çeşitlilik getirmesi açısından olumlu görülebilecek bir hamle olacak gibi duruyor. malumuz artık pc oyunculuğunda tekel haline gelmiş olan steam'e karşı kaliteli bir alternatif olabildiği ve oyuncu+developer dostu politikalar izlediği müddetçe oyuncular tarafından destekleneceğini düşündüğüm online game store. tabii türkiye'de tutunabilmesi için içerikleri lanetler laneti ea'nin origin'de yaptığı gibi euro cinsinden değil, steam gibi tl üzerinden makul bir kur ile satması gerekiyor.

  edit: bu politikalar ile devam ederlerse anca eşşeğin zikine alternatif olur.
 • paragon'a yaptıkları ortadayken bu kalleş heriflere sakın para kazandırmayın. herifler resmen fortnite'ın masrafları için faizsiz kredi olarak kullandılar paragon'u. başlangıç paketleriydi, skin'iydi derken insanlara türlü türlü şeyler sattılar, hedefimiz çok büyük, paragon harika olacak dediler. community'i zerre kaale almadan, oyunu adım adım mahvettiler, 2018 paragon için harika olacak yol haritamız budur dedikten 2 hafta sonra nisan ayında oyunun kapatılacağını açıkladılar. paranızı geri vereceğiz diye bir dolu insanı da mağdur ettiler. epic games half-life 3'ü çıkarsın almadan, oynamadan önce bir düşünürüm.
 • merakla beklediğim steam'e göz dağı veren oluşum. yaptıkları açıklamalarda steam gibi oyun çöplüğü olmayacaklarını söylemişler. galiba oyunu eklerken belirli kriterleri var ve yapımcılara sağladıkları avantajlarla valve'in başını ciddi şekilde ağrıtabilir. takipteyiz.
 • ne zaman ki steam saçma sapan yapılmış bazı indie oyunlara izin vermeye başladı (güzel indie oyun candır normalde), işte o zaman hakikaten çöplük oldu. millet 2 saatte yaptığı oyun denemeyecek ucube yapımları steam'e koyup, yetmezmiş gibi bir de absürd fiyat etiketleri yerleştiriyor ve steam de bunlara izin veriyor. zaten başarılı bir oluşum neden parayı bu kadar kovalar ki?
 • bir sebepten hiçbir kredi kartımdan ödeme almıyor. çözebilen beri gelsin.
 • epic games mağazası işbirliği yaptığı geliştiricilerle anlaşarak bizlere iki haftada bir bir oyun hediye etmeye karar vermiş.

  ayrıca firma 2019 boyunca her iki haftada bir oyunculara bir adet oyunu ücretsiz olarak oynama şansını vereceğini duyurdu.

  bu oyunlardan ilki 14 aralık’ta ücretsiz sunulacak olan subnautica.

  29 aralık tarihinde ise super meat boy ücretsiz olarak oyuncuların erişimine sunulacak.

  böyle böyle toplamda 20 den fazla oyunu hediye edecekler.

  hadi gene.

  ***yerel fiyat politikası uygulanacağı da belirtilmış.***
 • origin'e kapak olsun
hesabın var mı? giriş yap