• türkçesi tanrilarin arabalari olan kitabıyla birikimlerini aktarmış, patlama yapmış bir "uzaylıcı", popüler bilim-adamı

(bkz: chariots of the gods)
  • sonradan erich abimiz bi takım ibnelikler vasıtasıyla kitle arttırımına gittiğini itiraf edecek "yuh şerefsiz orospu çucuu ben annamıştım zaten" dedirtecektir kendine.
    ben afferim lan erich, zararın neresinden dönersek kârdır diyecem.
  • basitce "hmm..misirlilar ince yapili insanlar, bu kadar tasi tasiyamazlar, e o zaman uzaylilar gelip yapmistir" mantigini one suren adam.
  • bir zamanlar, hakkında mustafa topaloglu'nun "eric von daniyken...o benim dayimken, ben onun amcasiydim ama onun haberi yok" dedigi sahis (bkz: oha)
  • duvar yazılarına bakarak cok afedersiniz "elinde tarak, götünde yarak var... öyleyse uzaylı bu" şeklinde inanılmansız tabirler yapmış ululardan ulu bir insan.
  • günümüzden ortalama 2000 yıl önce yapılmasına rağmen teknik düzeylerini bugün bile yakalıyamadığımız yapıları ve kalıntıları görünce galiba haklıymış diye düşündüğümüz yazar
  • "tanrilarin arabalari" ve "tanrilarin cocuklari" kitaplarinda temel olarak henuz yapim teknigi aciklanamamis yapilara olsa olsa uzaylilardir aciklamalarini getirerek yankilar uyandirmis, cok satan bu kitaplara guvenerek "yoksa yanildim mi" basliginda cikardigi kitabiyla cok para kazanmanin yollarini da kesfettigini ispatlamis yazar.
  • sfenksin gozleri adli muhtesem(!)yapitiyla yine misirlilari konu almistir..ustelik fotograflarlada belgelemistir bu tezlerini..ayni zamanda kendisi 1935 isvicre dogumludur..lise hayatinda mumya ve misir,arkeolojik eserlere kafayi takip bi daha geri adim atamamistir..
  • dusunceleri kimilerini oturtup ciddi ciddi dusundururken bazilarininsa onun tam olarak demek istediklerini anlamadiklari ya da anlamak istemedikleri yazar
  • kitaplarını çocukken heyecanla okuyup,büyüdükten sonraysa çok sıkıcı gelen isviçreli yazar..kitaplarında geçmişte yapılan tüm görkemli yapıları uzaylılara bağlamıştır..kafasından senaryolar uydurmuştur..haklı olduğu yanlar var fakat mantık hatası olan yerlerde var..çoğu arkeolog tarafından nefret edilen bi yazar ayrıca..
hesabın var mı? giriş yap