• (bkz: mal beyanı)
 • kadını sevin ya yeter çok bozulduk toparlamamız gerek
 • tipik bir türk-müslüman evlâdı kafasından çıkmış sözdür.
 • ortalama türk erkeğinin cümlesi. birbirimizi kandırmayalım. partiyle alakası yok. burada açılan başlıklara, girilen entrylere bakmak yeterli. kadını eziklemeye gelince herkes laciverd.

  (bkz: ataerkil kültür)

  "ataerkillik, erkeklik olgusuyla ortaya çıkmıştır ve bu olgu yok edildiği zaman ataerkil ağ ve sistem de çöker. burada söz edilen biyolojik anlamdaki erkeklik değildir. tam tersine insanlara aşılanan, uyumlarının sağlandığı, içselleştirilen ataerkil hegemonik erkekliklerdir. ataerkilliğin bu hegemonik erkekliklere her anlamda ihtiyacı vardır; çünkü kendi devamını ancak böyle sağlayabilir"

  "farklı erkeklikleri ortak paydada toplayan, kadınlar üzerinde sağlanan iktidar (kadınların baskılanması, bağımlı kılınması)"dır.

  bir de bu var ayrıca ne yazık ki bu zihniyet türkiye'de kadınlar tarafından da benimsenmektedir.

  hacettepe üniversitesi'nin 51 illde 12 bin küsur kadınla yaptığı ankete göre görüşülen kadınların %47’si erkeğin kadından sorumlu olduğu, %49’u kadının eşiyle tartışmaması gerektiği, %33’ü erkeklerin ev işi yapmasının gerekmediği, %34’ü kadının parayı kendisinin nasıl harcayacağına karar veremeyeceği, %31’i kadının eşinin cinsel ilişki isteğini reddedemeyeceği, %14’ü bazı durumlarda erkeklerin eşlerini dövebileceği görüşüne katılmaktadır
 • bir diktatör adayına ait olma hevesindeki birinin beyanı. kadınların iç dünyasını da nasıl bu kadar yakından biliyorsa artık... içinde ne yaşıyorsa...
 • böyle bir sözü bir erkek asla söylemez. erkeklik cinsiyetle değil davranışla olur. kadına değer vermeyen erkek cinsiyetli kişi aslında erkek değildir, sadece öyle görünmektedir. buradan anlıyoruz ki kitabı kapağına göre değerlendirmemek lazım. peki madem erkek değil, o zaman ne bu diyebilirsiniz. bu tür insanlar sadece küfürle bir değer kazanabilir. bu yüzden küfür eden kişiye göre türü değiştirmektir bu canlı tipinin.
 • kadın erkeğe aittir de ne demek. kadın bir mal mıdır? alınıp satılan bir şey midir? bu nasıl bir kafa, bu şahıs mı beni temsil edecek mecliste. allah bizi daha kötülerinden korusun.
 • fıtratı gereği akp'li olmuş birine ait bir söz. bu arapperestler başçalandan en alttaki yalamalarına kadar, aynı fabrikadan çıkmışcasına yüzde yüz aynı kafadalar.

  (bkz: sen kadınsın yerini bil fıtratını zorlama)
hesabın var mı? giriş yap