şükela:  tümü | son 24 saat
 • (bkz: mal beyanı)
 • ortalama türk erkeğinin cümlesi. birbirimizi kandırmayalım. partiyle alakası yok. burada açılan başlıklara, girilen entrylere bakmak yeterli. kadını eziklemeye gelince herkes laciverd.

  (bkz: ataerkil kültür)

  "ataerkillik, erkeklik olgusuyla ortaya çıkmıştır ve bu olgu yok edildiği zaman ataerkil ağ ve sistem de çöker. burada söz edilen biyolojik anlamdaki erkeklik değildir. tam tersine insanlara aşılanan, uyumlarının sağlandığı, içselleştirilen ataerkil hegemonik erkekliklerdir. ataerkilliğin bu hegemonik erkekliklere her anlamda ihtiyacı vardır; çünkü kendi devamını ancak böyle sağlayabilir"

  "farklı erkeklikleri ortak paydada toplayan, kadınlar üzerinde sağlanan iktidar (kadınların baskılanması, bağımlı kılınması)"dır.

  bir de bu var ayrıca ne yazık ki bu zihniyet türkiye'de kadınlar tarafından da benimsenmektedir.

  hacettepe üniversitesi'nin 51 illde 12 bin küsur kadınla yaptığı ankete göre görüşülen kadınların %47’si erkeğin kadından sorumlu olduğu, %49’u kadının eşiyle tartışmaması gerektiği, %33’ü erkeklerin ev işi yapmasının gerekmediği, %34’ü kadının parayı kendisinin nasıl harcayacağına karar veremeyeceği, %31’i kadının eşinin cinsel ilişki isteğini reddedemeyeceği, %14’ü bazı durumlarda erkeklerin eşlerini dövebileceği görüşüne katılmaktadır
 • bir diktatör adayına ait olma hevesindeki birinin beyanı. kadınların iç dünyasını da nasıl bu kadar yakından biliyorsa artık... içinde ne yaşıyorsa...
 • iyi de, bu düsünce hemen hemen her erkekte yok mu?

  hatta bu sözlükte de durum ayni degil mi?

  neredeyse tüm erkekler, kadini sahip olunacak canli olarak görmüyor mu? tüm kaldinlar, erkeklerin istekleri dogrultusunda yasamak zorunda diye, alt mesaj vermiyor mu?

  ayakkabisina, taytina, sacina, etegine, osuna busuna laf etmiyor mu? binlerce baslik var burda, kadinin nasil olup olamayacagina dair. hem de bunlari yazan, sözde modern erkekler.
  bu erkekler, kadini kendi kafasina göre sekillendirmiyor mu? bir kizla beraber oldugunda, onunla evlendiginde, bunun icin ugrasmiyor mu?
  kendini kadinin sahibi gibi görmüyor mu?

  o kadinin sahibidir, kadin onun sahibi olmaz. hatta bundan dolayi da, yani kadin sahibim olmaya kalkisacak diye, de evlenmek istemeyen dolu erkek yok mu? bilinc altlarindaki korku, sahip olmak yerine, sahip olunulmak korkusu degil mi?

  bilinc altina yerlesmis bir durum bu, erkegin kadinin sahibi oldugu fikri. lütfen oturup bi düsünün, yalan mi?

  kadin kendi istedigi gibi olmayacak, erkegin istedigi gibi olacak. giyiminden, hareketlerine, düsüncesine varana kadar, erkekler belirlemek istiyor. cünkü kendilerini sahip olarak görüyorlar!

  akp'li biri cikip bu fikri acik acik söyleyince de, bu beyler hemen o ikinci yüzlerini takip, elestiriyor, oysa ki icinde ayni fikri paylasiyor!

  akp'nin kadinla ugrasiti kadar, burda siz de kadinlarla ugrasiyorsunuz ama bunun farkinda degilsiniz.

  erkekler icin özellikle genelleme yapacagim, hepiniz ama hepiniz hastasiniz.

  dünyaya yalniz geldik, yalniz gidecegiz. dogum ve ölüm arasinda gecen süreyi sadece baska insanlarla paylasiyoruz. kimse kimseye sahip degil, birinin bedenine sahip olsan bile, ruhuna sahip olmazsin!

  valla kimseye ait degilim, kimse benim sahibim olmaz. baska bir kadin icin durum farkli olabilir, sonucta köle olmayi seven cok insan var. onlara kölelik hayatklarinda mutluluklar dilerim.

  tanim: tencereler ve kapaklar, birbirlerini tamamlar...
 • kadın erkeğe aittir de ne demek. kadın bir mal mıdır? alınıp satılan bir şey midir? bu nasıl bir kafa, bu şahıs mı beni temsil edecek mecliste. allah bizi daha kötülerinden korusun.
 • fıtratı gereği akp'li olmuş birine ait bir söz. bu arapperestler başçalandan en alttaki yalamalarına kadar, aynı fabrikadan çıkmışcasına yüzde yüz aynı kafadalar.

  (bkz: sen kadınsın yerini bil fıtratını zorlama)
 • tipik bir türk-müslüman evlâdı kafasından çıkmış sözdür.
 • herifin, ses tonlaması, vurguları bile
  -kadınlardan daha üstün olduğunu düşünmesinin müsebbibi; -nev-i şahsına münhasır bir tenasül uzvu ile ağzının ortasına vurma isteğimi tetikledi.*

  edit; imlâ. kafeinsiz entry girmek.
hesabın var mı? giriş yap