• estetik kaygısından kaynaklanmaktadır.

(bkz: gülücük de gülücük)
  • şurada yüz yüze bakıyoruz deyiminin bir sonucudur.
  • mevzu sadece erkekler degil, ayni seyi bircok kadin da yapiyor. universitede dogru duzgun hicbiri standard, havali olmayan, gobek baglamis adamlar hakkinda konusmayip, onlarin pesinden kimse kosmazken, azicik havasi olan, gunes gozluklu, deri ceketli, kendine bakan, baktigini da belli eden adamlar bir suru kizin agzina sakiz olup, aksamlari yurt odalarinda dedikodu malzemesi haline gelirler. velhasil, erkege ozgu degil, insana ozgu bir sigliktir. once dis gorunume bakmak da acikcasi bence normaldir. bir insani tamamen dis gorunusune gore yargilamak baska birsey, ama eger ortada sevgili olma ihtimali varsa, tabi ki fiziksel olarak cekici buldugun biri olmali. kendine de bakain bir zahmet, oyle aynalar karsisindan beri gelemesin demiyoruz tabi ama kadini da erkegi de azicik kendine dikkat etmeli. ozguven acisindan da cok onemli bir etken zaten.
  • evet,bu erkekler için daha önemli bir olgudur.
    hiç zekası,kültürü,espri yeteneği vs... gibi nedenlerden seçilmiş kız görmedim ama zeka,kültür,yetenek gibi özelliklerden seçilmiş erkek gördüm.

kültür, zeka,yetenek kızları çoğunlukla itici yapan detaylar arasında. çoğu erkek böyle konularda kendinden üstün bir kıza katlanamıyor. fakat güzelliğe katlanabiliyor. çok enteresan...
  • (bkz: dışını beğenmediğin insanın içini merak etmezsin)

maalesef böyle de bir gerçek var.
  • , imtihan sebebidir.
  • güzellikten kastın kusursuz bir güzellik yada hayran bırakan bir fizik veya bir yüz olduğunu düşünmediğim önerme. biz erkeklerin bahsettiği "çok önemli" olan güzellikten kasıt karşımızda ki kızın yüzüne bakılır, hoş, bakımlı ve etkilendiğimiz bir güzelliği olması. bunun için ille de adriana lima olmaya gerek yok kızlar. biraz bakım, biraz özen, biraz da uygun kıyafet seçimi çoğu kızı "güzel" en azından "hoş" kılabilir.

kabüllenmek gerekir ki kimse ilk bakışta hoş bulmadığı karşı cins ile fazlasını düşünmez. biz erkeklerin kasettiği de budur.
  • benim için önemli olmadığından şeyimde olmayan iddia.
    iç güzelliği millet iç güzelliği, huzur...
    bana huzur vermedikten sonra geç o güzelliği!
  • güzel olmak elbette önemli
    ancak güzellik tek başına bir hiç
    bir şeyi sadece güzel diye sevemezsin
  • sadece lise ve orta okul döneminde geçerli olan önerme.güzellik bir kriterdir eyvallah ama kafası boş, vücudu güzel biri ile olan birliktelik fahişe ile olan birliktelikten farksızdır benim için.
    notto:fahişeler kafasız değildir.
hesabın var mı? giriş yap