• üniversite yıllarından bu yana sevgili olan iki arkadaşım geçenlerde evlendi. zaten beş senedir felan birlikte yaşıyorlardı. neyse altılı bira kaptım gittim evlerine.

ilk fark ettiğim değişiklik sifonu çekince klozete mavi bi su dökülmesi oldu. o neydi lan öyle? sonra bi baktım lavaboda taşlar var. kokulu böyle. her yer pampak olmuş. sigara sararken temizlik gerginliğinden döktüm tütünü . sonra balkonda tüttürdük dalgaları. velhasıl en temel değişiklik sterilizasyonda oluyor sanırım.

çok mutlulardı. temiz ve mutlu. bense pis ve huysuz olarak evime döndüm. *
  • doğalgaz ve asansör talimatlarının yazılı olduğu kağıtlar.

hazretlerin aşağı inmesini beklerken vakit geçsin diye okunur.
  • nesnelerin yanı sıra yeni renkler de öğrenilir, genel kültür artar.

fuşya, çivit mavisi, lila, saks mavisi, bal köpüğü gibi sadece kadınların görebildiği renklerin varlığından haberdar olunur. "aşkım şuradan fuşya straplezimi uzatır mısın" dendiğinde heyecanlanmayın, google'dan image search yaparak en olası nesneyi saptamaya çalışın.
  • mutfaktaki çöp kovası.

eşimde gözlemlediğim durum bu. cünkü eline gecen her atığı, çöpü neresi denk gelirse artık muhtelif yerlere bırakıyor. tabi ben de arkasından topluyorum. henüz çöp kovasının varlığına adaptasyon saglayamadı.
  • evlenirken anamgilin zoruyla eşime bunları hediye almıştım.

- pierre cardin deri terlik (giymedi, köpek kemirdi, çöpe attık)
    - pierre cardin pijama ve sabahlık takımı (giymedi, saten ve şal desen olduğu için kesip kırlent yaptım)
    - tıraş takımı (kullanmadı, berberini çok seviyormuş. toz ve örümcek ağı bağladı, paslandı, çöpe attık)

adam, mağara adamı. "bunlar ney" dedi, hayatında ilk defa görüyormuş. "seks yapmadan evvel aha böyle köpüklenip tıraş olacaksın" deyip fırçayı ve jileti yüzüme sürer gibi yaptım. "seksten sonra da bu sabahlığı ve terliği giyeceksin" dedim.
    "sokarım öyle işe" dedi.

(bkz: evlilik alışverişinde pierre cardin cortlatması)
  • göz alti kremi, göz üstü kremi, yanak yani kremi, parmak arasi günes kremi.
  • (bkz: tarlatan)

tek geçerim !
  • bir çırpıda aklıma gelenler:

(bkz: supla)
    (bkz: stiletto)
    (bkz: fırıldaklı salata kurutma kasesi*)
    (bkz: poşetlik)
    (bkz: halı kaydırmaz)
  • saç. ama çok saç. her yer saç. evlenmeden önce onlar ne güzel duruyordu onların kafasında. evlendikten sonra sapır sapır yerlerde, banyoda, masada, elbiselerde... acaba erkekler mi neden oluyor bu kadar dökülmesine, bilemiyorum. olamaz mı, olabilir.
  • bazıları için dolgulu sütyen. *
hesabın var mı? giriş yap