• filmlerindeki sofra sahnelerini izlemek adami vejetaryan yapabilir yada
  kuduzumsu bisiler..oyunculuga kurabiye canavarini oyniyarak baslamis
  gibi saldiriyor ete buta..
  türk sinemasinin unutulmaz kötü karakter oyuncusu
 • türk filmlerinde ya kötü adam ya da dostunu asla satmayan, ölümüne giden kişileri canlandıran ve sert yüz hatları ile dikkati çeken aktör...yıllarca emek verdiği yeşilçam'dan ona arta kalan topal bir bacak ve yalnız bir ölümdü*...
 • lütfi akad'ın bir film çekimi sırasında civardaki inşaatta işçilik yapan erol taş sinema ekibindeki genç kızlara sataşan mahallenin delikanlılarını dövünce rejisörün dikkatini çeker ve "gel bakalım geç şu kameranın önüne" diyen rejisörün teklifini kırmaz ve o günden sonra da kameranın arkasında duramaz. yeşilçam günleri başlar.

  not:
  yönetmenin adını hatırlatan rahip janicke teşekkürler
 • rahmetlinin çok güzel bir yemek yeme tarzı vardı. tavuk budu olsun, hindi budu, manda budu olsun ne kadar büyük olursa olsun o budu agzına sokar, haşin bir ısırık alır ve et parçalarını etrafa savururdu. daha sonra bu tarzı eski bir viva zapata filmindeki meksikalıdan kaptığını anladım.
 • 'iyi düşün, göz altların buna muhtaç kalacak. üç yıl sonra yalvaracaksın bana bu krem için!' dedikten sonra, gevrek kahkahasını atarak kadrajı dolduran adam.
 • kotu adam canlandirma di$indaki meziyetleri i$in ehli insanlar tarafindan daha sinemaya ilk adim attigi yillarda ke$fedilen, turk sinemasinin gelmi$ gecmis en buyuk ustalarindan.bir trt roportajinda soyledigi uzere (bkz: gozler yalan soylemez) ilk e$iyle evliyken elia kazan vasitasi ile hollywood'dan cazip bir film teklifi almistir. gitmeyi du$unurken e$ine kanser te$hisi konmasindan oturu bu teklifi hic du$unmeden reddetmi$tir (bkz: baba adam).kendisinin yerine bu film icin secilen $ahis sinema ile yakindan ilgilenenlerin tahmin edebilecegi veya animsayabilecegi gibi omer serif'tir.
 • benimle ayni sirkette calisan meslaktasim kisilik.
  babasi cok esprituel bir adammis, hali hazirda tas gibi bir soyadi varken dogan ilk erkek cocuguna erol ismini koymus.
 • hayatının son dönemlerinde hayli sıkıntı çekmişti; kesilip gömülen ayağı bile çalınmıştı mezarından... ismini ilk duyduğumda sabuha'yı hatırlarım...
 • sadri alışık ın başrolünü oynadığı ali baba ve kırk haramiler de, söz konusu çetenin reisini oynamış aktör.. tek gözüne yapılan acayib bi makyajla piskopat imajı yerleştirildi. şahsiyetli bir oyuncu mudur? evettir. şayet cüneyt arkın lı filmleri keyifli filmlerdir.
 • büyük kötü...eli öpülesi yeteneği yurdum insani yeri gelmiş filmlerinin etkisiyle dövmüstür de...
hesabın var mı? giriş yap