• türkiye işçi partisi'nden milletvekili aday adayı olmuş, mecliste görmek umuduyla.
  • türkiye işçi partisi milletvekili aday adayı olduğu açıklanmış. aday gösterilecektir zira tip lgbti+ hakları komisyonu davet etmiş zaten.

kendisi eski hdp pm üyesidir. keşke hdp de teklif yapma akıllılığında bulunsaydı. karslı (bildiğim kadarıyla kürt) trans+ aktivistidir. yolu açık olsun. destekliyoruz. lgbti+ milletvekili çıkaracağız bu dönem "inşallah".

edit: yazım hatası. düzeltme için @mrbuckethead'e teşekkürler.
  • cumhuriyetin 100'üncü yılında, ülkenin ilk trans ve açık lgbti+ milletvekili olarak meclise yakışır. tip umarım “liste başı aday” yapar da, seçilmesi için çalışırız. istanbul 1. veya 3. bölge olur.

sevgili esmeray hem eski bir seks işçisidir, hem de tecavüz mağdurudur. mecliste olmayı bütün cis-het'lerden (cis'lerden ve heterolardan) fazla hak ediyor.

cadının bohçası'nı meclis'te aç da rezil et akp'li ve mhp'li homofobikleri, transfobikleri. halkımız ilk defa senin sayende %100 temsile kavuşsun esmeray'cığım, bol şans ve başarılar diliyorum.

bu seçimde oy kullanmak çok kolay. aliye kavaf mı, esmeray mı? şu sorunun cevabı çok kolay.
  • sadece kimliğinden ötürü milletvekili yapılmak istenen aday.

kendisinin tahsili nedir? tiyatro yapmış çok güzel ben de yaptım lisede falan da yapıyoruz tiyatro eğitimi var mı? verilen soru önergelerini nasıl yorumlayacak? hepimizin yerine karar alacak bu insan bilgi birikimi olmadan değerlendiremediği şey hakkında nasıl yorum yapacak?

hep lgbt hep kürt hep feminizimden yürünmez ki. bunlar bir sürü çözüm bekleyen sorunun içinden sadece biri. atatürkçü değilim diyor sonra da ataerkil olandan yana olmadığını söylüyor. atatürk kadına seçme seçilme hakkını ingiltereden önce bu ülkede uyguladı. bu kadar bile tarih bilmeyen biri nasıl milletvekili olur?

e sonunda ne olacak elini kaldır diyecekler kaldıracak indir diyecekler indirecek. işte size piyonlardan bir piyon daha. ne farkın kaldı akapeden?
  • meclisin %38i ilk ve orta öğretim mezunlarından oluşurken, eğitimi sorgulanan miletvekili adayı trans birey
  • süleyman soylu için okkalı bir laf etsin diye beklenen milletvekili adayı. pas veriyor her gün ama gol yok. polemiğe girmek istemiyor olabilir diye tahmin ediyorum. ama şimdi değilse ne zaman konuşulacak bunlar?
hesabın var mı? giriş yap