• 1994 yılında kurulmuş olan, almanya çıkışlı, klasik müzik ve ortaçağ müziği etkilenimli gothic-doom tarzı diye adlandırılan bir tür müzik yapan, bana göre ise kısaca adam gibi müzik yapan grup. gitar, bas gitar, bateri ve klavye dışında, flüt, çello ve piyanoyu da müziklerinde gayet hoş bir şekilde kullanmışlardır.
  1996 yılında debüt albümleri somnium obmutum ve 1999'da da a sombre dance albümlerini çıkartan grup elemanları, aynı zamanda astaroth, thirdmoon, septic cemetery gibi gruplarda çalmış ya da halen çalmaktadırlar.
 • melancholic doom tarzı müziğiyle çok başarılı bir grup...
  1997 - somnium obmutum
  1999 - a sombre dance
 • haggard'a benziyen ama onun biraz daha sadesi bir grup.
 • biraz geç de olsa her sorunuza yanıt verecek bir vokalist barındıran. klasik,gotik,antin kuntin herbir$eyden etkilenimli bir müzik yapan ama müzikleri bunların hiçbirine benzemeyen tadından yinmez,dinlemekten bıkılmaz grup.
 • beowulf,stauff,astaroth,calix miseriae (kendileri grubun esas oğlanı matthias kogler olur.) tarafından kurulmu$tur.matthias* abimiz liriklerin,aranjmanın,bestelerin herbi$eyin mucididir.(evet o konçerto gibi $arkıların hepsini tek ba$ına yapmı$tır.).sol elindeki rahatsızlık nedeniyle bir buçuk senedir hiçbir çalı$ma yapamamakta gitar çalamamaktadır.ama bu halde yeni albümün materyaliyle website olayını bitirme a$amasındadır.kıçını kaldırdığı vakit ikisinide ortamlara salınmı$ vaziyette bulabilirsiniz.
  (önemli not: grubun adı gece kırlara ko$turan ceylanın osururken çıkardığı sesten gelmemekte, çok basit bir $ekilde matthiasın sanat için sanat yapma felsefesini grubun adına yansıtmasıdır.yani i$in özü güzel grup ismi bulmak için kasmamak gerekir.)
 • dinlerken (rahatsız edici) hiçbir soru sordurmayan, sadece dinlenen ve bu şekilde ideal bir ruh dinlencesi olarak kişisel müzik listemde üst sıralarda bulunan a sombre dance adlı albümü yapan kişilerin kendilerine verdiği ad.
 • melancholic doom da hakkettigi yerlerden cok uzak bulunan, dunyaya tanıtilmasi yapilabilecek en yararli i$ olacak olan, 2. albumu a sombre dance ile mathias kogler'in one man projectine donu$mu$, gelmi$ gecmi$ en saglam doom gruplarindan biri..
 • kardesimin kendilerine attığı mail'i cevaplayarak gonlumuzde biraz daha yer edinmiş, aşmış muzik yapan alman grup. haggard'da çok benzetemiyorum, netekim bu adamlar daha bi klasik müzik ağırlıklı, yani haggard gibi sürekli orta çağı hatırlatan bir muzik yapmıyorlar. daha modern bir klasik muzik. ve hiç sıkmayan doom öğeleri. albumlerindeki tüm şarkılar bir biri ile bağlantılı, takıp baştan sona, ara vermeden dinlenilesi. kısaca estatic fear anlatılmaz yaşanır.

  dip not: chapter v ve chapter ix adamı öldürür.

  edit; adamların mail adresini soran birçok insan oldu, cevabım "mail'leri bende de yok, plak şirketine mail atın estatic fear'a iletmelerini soyleyin." oldu.
 • dinlendiren, huzur veren bir müzik grubu.
 • a sombre dance gibi mukemmel bir albumu yapmis gruptur.chapterlar arasindaki gecis akil almazdir ucurur goturur insani..vocaller kusursuzdur.gozden kacmis bir gruptur ve hakettigi degeri hala gormemistir.
hesabın var mı? giriş yap