• ölümsüz şampiyonlar; kendi adlandırdıkları şekilde 'yazgı' adını verdikleri bir güç tarafından, kendi çağlarındaki, tarih adına yapılması gereken önemli şeyleri yerine getirmeleri için yaratılan, aslında hepsi aynı yaratığın (ruhun?) farklı doğumları, bedenleri olan savaşçılardır.

  (bkz: elric) , (bkz: corum jhaelen ırsei) , (bkz: john daker) , (bkz: erekose) , (bkz: urlik) ,
  (bkz: hawkmoon)
  (şu an için olmayan başlıklar da en azından benim tarafımdan zamanla doldurulacaktır. sabırla bekleyiniz)

  "yine belleğimi yitiriyorum. bir isim -başka bir isim! benim binlerce adım var. binlerce kahraman oldum ben. anılar, rüyalar, varoluşlar. anlamıyor musunuz? bunu anlamaya bir tek ben mi mahkumum? ben, ezeli şampiyon diye çağrılanım- ben, sonsuza dek varolmuş kahramanım -ve evet, ben aynı zamanda sizim. biz üçümüz aynı yaratığız ve binlerce ayrı yaratığız. biz üçümüz tek bir şeyiz- sonsuza kadar mücadele etmeye ve asla nedenini anlamamaya mahkumuz.
  (alıntı: elric destanı 4. kitap -arka kapak. )
 • michael moorcock'ın evreni'nde yer alan kozmik denge'nin koruyucusu, hatta kozmik denge'nin ete kemiğe bürünmüş hali.görevi, çoğul evren'de kozmik denge'nin devamlılığını sağlamak ve limbo'ya karşı çoğul evren'in koruyuculuğunu yapmaktır.

  birçok formu vardır hepsinin ismini girdinin sonunda bırakacağım*.

  birçok formunun olması ortaya birçok hikaye sunduğu için her bir suretin başka hikayesiçoğunun birbiriyle kesiştiği hikayelerbaşka hayalleri, başka sevdikleri, nefret ettikleri, aileleri vardır.ne yazık ki bu bütün hikayeler ayrı bir trajedinin konusudur ve hepsi hayal kırıklığıyla doludur.ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar hiçbir şekilde gerçek doğalarından haberleri yoktur*.hiçbir zaman yorulmazlar, gerçek aşkı tadamazlar ve gerçek anlamda ölemezler.bazen geçmişte yaşamış bir suret ondan sonraki bir suretle birlikte maceraya atılabilir, sırt sırta savaşabilir.bu kutsal savaşçı kara kılıç denilen kaos maddesinden yapılma bir kılıç taşır.bazı suretler bu kılıcın farklı formlarını kullansafırtınayaratan örnek da bazı suretler bu kılıcı kullanmazlar.

  çoğu huzuru ararlar ve ne kadar güçlü olurlarsa olsun tıpkı aşıklarına kavuşamadıkları gibi huzura da kavuşamazlar.bazıları tanelorn'u arar ve gerektiğinde şehri savunur fakat aradıklarını tanelorn'da da bulamazlar.ölümsüz şampiyon'un birçok sureti olduğu gibi aşık oldukları kadın da aslında birdir ve ona asla kavuşamazlar.ölümsüz eş olarak da çevirebileceğimiz bu kişi bazen kadınken bazen de erkek suretinde olur fakat genelde kadındır.bu eş, elric'e cymoril ve zarozinia olarak iki kere görünür.bunun dışında corum da ölümsüz eş'in iki suretini sever.elric cymoril'i, yrkoon ile dövüşürken bir kaza sonucu*öldürdükten sonra uzun bir süre acıdan sonra zarozinia'ya aşık olur ve onunla evlenir.jagreen lern tarafından saf kaos maddesine maruz bırakılır ve larva benzeri bir şeye dönüşür.ne yazıktır ki elric ikinci aşkını da kendi elleriyle öldürmek zorunda kalır.*

  birbirlerinin yazgılarını rüyalarında görebilirler, geçmişlerinden bir kesidi seyredebilirler ve bu durum onları çok tehlikeli bir ruh haline sokar.bazıları delirirken bazıları çoğul evren'de hayatta kalma konusunda usta olurlar.bazı suretler kendi orijanlliklerine sahip olsalar da bazı suretler birbirlerinin avatarıdır.buna elric'in kızıyla evlnen ve elric'in avatarı olan ulric von beck'i örnek olarak gösterebiliriz.

  bütün formlarının isimleri şöyledir:

  alerik
  alivale
  konrad arflane
  kelt artos
  pompeyli asquiol
  kaneloon'lu aubec:malador kontu'dur.elric, fırtına yaratan'ı bulmadan önce aubec'in kılıcını kullanır.elric fırtına yaratan'ı alınca kılıç kendi kendine kaybolmuştur.
  oswald
  eric beck:elric'in günümüzün alternatifinde melnibone'lu elric'in avatarı olarak karşımıza çıkar.içine hapsedilmiş bir iblis olan murakamo-no-tsurugi adında kara kılıcı taşır.elric'in diğer avatarları gibi o da albinodur.
  fire clown: asıl adı emmanuel blumenthal'dir. hakkında herhangi bir bilgim yok.
  brian
  john daker: bazı suretlerin bütün hatıralarına sahiptir.sonsuz kabus ve anlamsız görüşlerden sonra delirir ve kozmik denge'yi yok etmek ister.alternatif yirminci yüzyılda yaşar.elric'in aksine avatarı yoktur onun yerine diğer kimliklerinin bilince sahip olduğu garip bir zihine sahiptir.kendinden öncekileri tanıyan tek surettir.
  clen of clen-gar: john daker'ın başka bir kimliği ve aynı zamanda ölümsüz şampiyon'un başka bir sureti.kara kılıc'ı kullanır.
  jherek carnelian
  jerry cornelius: fizikçi, suikastçi, ajan, mesih ve rock yıldızıdır.007 james bond tarzında bir adamdır ve needle gun adında tabanca suretine bürünmüş kara kılıç'ı kullanır.
  the doctor: doctor who evreni'ni genişletme amaçlı çalışmalar yapan michael moorcock tarafından eklenmiştir.bildiğin doctor who kimse buradaki the doctor aynıdır.
  melnibone'lu elric:sadric oğlu elric, ejder adası'na gelen r'lin k'ren a'a halkının dört yüz yirmi sekizinci ve son imparatoru; kaos lordu arioch'ın en sevdiği hizmetkarı, yasa'nın korkulu rüyası, aşk adamı; albino imparator, kadın katili, akraba katili ve ruh hırsızı, harabelerin soluk prensi, beyaz kurt gibi birçok ünvanların sahibi.aktorios taşlı sadece melnibone imparatorlarının takmaya hakkı olduğu altın bir yüzük takar.bardağın boş tarafından bakmayı sever.sonsuz aşkı haricinde kimseye bağlanmaz, onların hayatlarını tam anlamıyla önemsemez. ateşdiş'i süren ve ejderhalar ile gerçek anlamda tek iletişim kuran melnibone imparatorudur.birçok avatarı vardır.
  lord erekose: john daker'ın ilk kimliği.kanajana adında kara kılıç'ın suretini kullanır.eldren prensidir ve teni siyahtır.
  prince flamadin: john daker'ın dördüncü kimliği.ulrich von beck'in arkadaşıdır ve ejder kılıcı adında kara kılıç'ın bir suretini kullanır.elric'in gelecekte babasından miras olarak kalacağı krallar yüzüğü'ne aktorios taşını yerleştiren kişi budur.kılıcının için hapsolmuş bir ejderha vardır ve flamadin, bu ejderi serbest bırakmak için kılıcı ikiye böler.ejder kılıcı'ndan geriye kalanlarla fırtına yaratan ve dulbırakan adında iki adet kılıç döver.
  franik
  goldberg
  dük dorian hawkmoon von köln: diğer suretlerden farkı kafasında siyah bir mücevher olmasıdır.bu mücevher hawkmoon'a güç verir ve aynı zamanda kara kılıc'ın bir suretidir.elric ile karşılaşmıştır.
  ılanth
  garathrom'lu ilian:hawkmoon ile aynı evren'de yaşayan sayılı kadın suretten birisidir.
  karl glogauer:zamanda yolculuk eder ve geçmişe gidip peygamber isa adıyla, asıl peygamber kurtulması için kendini çarmıha gerdirir.
  corum jhaelen ırsei:kızıl pelerinli prens olarak da anılır.kaos lordları'nı öldürme sözüne karşılık kayıp tanrlar'ın üzerindeki laneti kaldırır.kayıp tanrılar kozmik denge'nin bozulmaması için yasa lordları'nı da öldürür.
  michael kane
  jack karaquazian:limbo'yu kontrol altında tutmakla görevli jugador*ve ölümsüz şampiyon suretidir.ne garip ki ikisi birden olan tek şampiyon suretidir.
  klan
  mejink-la-kos
  clovis marca
  m'v okom sebpt o'riley
  oshbek-uy
  pournachas
  alan powys
  albay pyat
  kızıl okçu rackhir:elric'in arkadaşıdır ve ona fırtına yaratan'ı alması için yardım etmiştir.elric, kılıcın peşine düştüğünde rackhir'in kaos lordlar'ı tarafından hapsedildiği kaos diyarları'nda karşılaşır.yolculuk bittiğinde tanelorn'u aramaya çalışır ve bunu başardığında tanelorn'un koruyucusu olur.tamamen kırmızı giyinir ve arkadaş canlısı sözünde duran mert birisidir.elric tarafından öldürülmüştür.
  roland
  ryan
  yaralı yüz brooder:urlik skarsol ile aynı evrende yaşamıştır.
  shaleen
  urlik skarsol: john daker'ın ikinci kimliği.soğuk kılıç adında kara kılıc'ın bir suretini kullanır.
  sojan
  ulysses
  umpata
  ghardas valabasian
  manfred von bek:graf ulrich von bek'in torunudur.
  kont renark von bek
  ulric von bek: elric'in kızı oona ile evlidir ve aynı zamanda elric'in avatarıdır.
  ulrich von bek: nazi almanyası'nda yaşamış bir suret.dedesi graf ulrih von bek'in şerefine bu isim verilmiştir.
  graf ulrich von bek: von bek ailesinin en kudretlisidir.lucifer ile anlaşma yapar ve kutsal kase'yi korur.o öldükten sonra torunları bu görevi üstlenirler.
  beyaz karga:elric'in avatarıdır ve kara kılıc'ın mızrak şeklindeki suretiyle dövüşür.
  kont albino zenith:waldenstein'ın seçilmiş koruyucusu, mirenburg'un kalıtsal prensi, kutsal kase'nin koruyucusu, kutsal roma imparatorluğu'nun kan muhafızı, girit ve şam kralı, moravya tarikatı'nın üstadı,arioch tapınağı'nın kurucusu, papa clement'in rakibi, aziz odhran ve aziz mungo şövalyesi.her zaman elric gibi olmak ister.fırtına yaratan'ı kullanır ve afyon sigalarına bağımlıdır.bu bağımlılığı, elric'in fırtına yaratan'a olan bağımlılıyla çok benzer.
 • 2012, amerika çıkışlı epic heavy metal grubu
  bir albüm ve bir ep'si bulunmaktadır.

  albüm - 2016 - the armor of ire
  ep - 2017 - parallel of death
 • taze çıkmış yeni albümleri "ravening iron" ateş etmektedir.
 • ravening iron adlı ve ekim 2020 çıkışlı albümleriyle yılın en atmosferik kürek metal albümü listelerini sallayacak gruptur.
hesabın var mı? giriş yap