• çıkış tarihi olarak ağustos 2012'nin beklendiği oyun.
 • £24.98 / €29.95 / $39.95 fiyat biçilerek piyasaya çıkmıştır.

  (bkz: oha)
 • türkçe dil seçeneği olan güzel bir oyun.

  --- spoiler ---

  yükü teslim yerine getirip park sorunu olmadan direk entera basarak bırakabiliyoruz. park ederseniz ayrı bir ücret alıyorsunuz ama.
  başlarda kırık dökük eski bir deponuz oluyor, bankadan kredi çekebiliyorsunuz, tır alana kadar farklı firmalarda, firmaların kendi arabalarıyla taşımacılık yapıyorusunuz.
  oyunda sms ve mail sistemi mevcut; bankalardan, tır firmalarından* ve nakliye firmalarından ilanlar veriliyor.
  yolda focus c-max'ler, range rover'lar dolaşıyor. görüntü kalitesi de güzel.
  ilk oyunu oynamadım onda varmıydı bilmiyorum ama navigasyon sistemi mevcut.
  aynalar çok iyi ayriyetten ayarlamaya gerek yok iç görünümden gözüken aynalar bile yetiyor.

  --- spoiler ---

  ilk 1.5 saatlik deneyimimle güzel olmuş diyebileceğim oyundur.
  bir de adamın eline uzun marlboro taksalar çok iyi olurdu*.
 • oyundaki en büyük ve hard truck'tan beri bu seriyi oynayan beni direktoman etkileyen değişiklik online radyo dinleyebilmektir. oyun içinde çok basit bir arayüzle onlarca avrupa radyosunu (almanya, belçika, hollanda, birleşik krallık vs.) hiçbir ekstra dosya oynamayla uğraşmadan canlı akış dinlemeye başlayabiliyorsun ve tek bir pencere içerisinde hemen geçiş yapabiliyorsun. resmen kamyonculuğun doğasında olan sıkılma faktörünü çok uzun süre öteliyor. şu anda bir ingiliz rock istasyonu açık ve mükemmel müzikler ard arda çalmakta. oyunu kapatasım gelmiyor. hatta ingiltere'de kamyon şoförü olmayı bile düşünüyorum.

  (bkz: rock müziğin kralını ingilizlerin yapması)
 • diablo iii kadar olmasa da sevenlerini uzun süre bekletmiş ve 19 ekim'de yayınlanmış oyun. crack vs. uğraştırmayıp serial'la oynamamızı sağladıkları için teşekkür edip yoruma geçelim:

  -ets'ye göre performansı çok iyi. aynaların açılması önceki versiyon kadar etkilemiyor. gölge eklenmiş, ışığın açık olması performansı çok etkiliyor (en azından benim bilgisayarda).
  -navigasyon keşke olmasaymış. iyi oluyordu baştan rota belirleyip kavşakları takip etmek. şimdi navigasyona alıştım, iyi olmadı. simulasyon la bu, otomatik vites olmaz, 0'dan 100'e 10 saniyede ulaşan tır olmaz, navigasyon da olmayabilirmiş. navigasyon kullanan tır şöförü mü olur?
  -navigasyon problemli. anayol varken bölünmemiş yollara sokabiliyor. ayrıca "navigasyonu şuraya kadar takip edeyim, ordan sonra farklı yoldan gideyim" derseniz tamirciden çıktıktan sonra navigasyonu tekrar kontrol edin. tamirciden çıkıp 10 dk yol gittikten sonra "nerden dönecektim" diye baktığınızda "lan bura nere, rota değişmiş" diyebilirsiniz, geçmiş olsun.
  -banka 500.000 kredi veriyor, ama kendi aracımız yok. bu durumda oyunun başında 200.000'e güzel bir araç alıp üstüne şirketi büyütüp bir araç daha alınabilir. bunun yerine eskisi gibi kötü bir araç ve daha düşük kredi daha heyecanlı olabilirdi (hard truck 1-2, 18 wheels of steel serisi, king of the road... hepsini oynadım bazılarında kredi oluyordu ama bu kadar yüksek değildi).
  -grafikler kesinlikle iyi. belki de ilk oyunda da iyiydi ama performans nedeniyle ayarları düşürmek zorunda kaldığımdan göremiyordum, bilemiyorum. ama kesin olarak bilgisayarımda ets 2, ets 1'den çok daha güzel görünüyor.
  -trafik çok çok iyi. kavşaklarda birbirlerine yol vermeleri biraz garip olabiliyor, bana yeşil yanarken diğer yöndekilerin de geçtiği oluyor ama genel olarak iyi. kaza yapan adam öylece durmuyor, biraz bekleyip önü açıksa gidiyor. birbirlerini ve sizin aracınızı sollayabiliyorlar. önceki versiyondaki gibi lönk diye durup lönk diye hızlanmıyorlar, onların hızlanma ve yavaşlamaları da gerçekçi.

  görüntü kalitesi, trafik vs. daha güzel ama eski oyunlardaki tat-heyecan yok bence. örneğin king of the road oynarken ucuza kaçak mazot alabiliyordum; yasadışı olarak keleş ya da el bombası taşıyabiliyor, polise yakalanırsam rüşvet teklif edebiliyordum. rüşveti kabul ederse problem olmuyordu, etmezse cezam artıyordu. uzak bir şehre giden eski maden ocağını kullanmak istediğimde mafya yolumu kesip taşıdığım yasadışı mallara el koyabiliyordu. modifiye listesinde radara yakalanmayı engelleyen boya, radar uyarıcısı vs. vardı. şöför kiralamak için para yeterli değildi: yük aldığınızda sizinle birlikte 3-4 araç daha yola çıkıyordu, eğer 1. olabilirseniz kısa bir süre için şöför kiralamanıza izin veriyordu, o süre içinde park bulup orada bekleyen şöförle anlaşmak gerekiyordu. güzeldi.
 • genel olarak güzel oyun. eksikliğini hissettiğim 2 şey var. ilki, bize rakip olacak bir nakliyat şirketi olsaydı iyi olurdu. pazarda müşteri kapmak, daha iyisi olmak oyunu daha zevkli hale getirebilirdi diye düşünüyorum. ayrıca yollarda hiç otobüs görmedim, biraz saçma olmuş.

  verilecek paraya değer, "türkçe yapsınları ki orjinal alalım" diyen bebeler kendilerini göstersinler bari bu oyunda.

  aylar sonra gelen edit: update ile otobüs eklenmiş bir ara.
 • kamyonun freni patlayınca şöförün neler yaşadığını hissetiren oyun. hız tabelası gördüğünüzde yavaşlamazsanız sağ sola bindirebilirsiniz.
  kesinlikle garajınızı kurmayın, haftada 1000 euro anca geliyor. aldığınız çekicilerin parasına yazık. x yere şöför yük götürüyor, dönüşte boş geliyor. mazotuydu, çekici parasıydı derken üzerine para alıyor puştlar. solo takılmak en iyisi.
 • uzun lm ile süper giden oyun.
 • malum yerlerden indirdikten, bir süre oynadıktan sonra aktivasyon isteyen oyun.

  zamunda'da denilenleri yaptım, yükledim vs. sonra bugün patch yükledim, bir süre sonra key istedi, sonrasını yemedi tabi. ben de sildim ettim, tekrar yükledim, patch yüklemeden devam ettim ama bir süre sonra yine key falan istedi. çözümü nedir merak ettim valla.

  ayrıca internet radyoları süper olmuş. yamulmuyorsam veronica rock nl olanın çok güzel bir playlist'i var. klasik rock ile akıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap