• l.a 'den, 18 yas ortalamali, gelecek vaadeden bir tutam punk katilmis rock band.
 • lakaplari la trio. haketmeleri zor olmadi. tony vagenson nerde olsa o grup muhtesem olurdu sans eve 6 e dusmus tabi john siebels gitarda baya iyi. max bass da iyi keske vokalide o derece olsaydi. bu adamlar la den new york a geleli 6 yil oldu sadece ama simdiden kalitelerini ispatladilar. son album turkiyeye henuz gelmedi sanirim ama anytime diye harika bir parcalari var. ilk albumleri 98 de dustu new yorka ve leech ve inside out beklenmedik bir basari elde etti ardindan gelen new york macerasi la li hayranlari uzdu ama ny dada ayni basariyi cabucacik yakaladilar. sahne performanslarinin etkisi coktu tabiki. derken 2000 de horrorscope geldi ve grup adini tum dunyaya yaydi. ne yazikki bu basari ulkemizde pek kayda deger bulunmadi. sadece bir kere radyoda jetpack i dinleme firsati buldum. la trio nun muzik disinda basarili oldugu yerlerde var tabiki. stickerlari amblemleri ve t-shirtleri. mukemmel dizaynlar ama ne yazikki yine ulkemizde bulmaniz imkansiz sonuc olarak ya yolunuz new york a dusecek yada kurtaricimiz internete basvuracaksiniz.
 • promise adli sarkilari dinlenesidir, tavsiye edilir.
 • 3 adet harika albüme sahip punk soslu rock grubu.
  öncelikle eleventeen adıyla müzik yapan grup "eleventeen" adıyla bir albüm de yayınladı.
  1998'de "eve 6" adını alıp bu kez de "eve 6" adında bir albüm yayınladır. (ki kişisel görüşüm en iyi albümlerinin bu olduğu yönünde. abüm baştan sona değerlendirildiğinde türünün en iyi örneklerinden olarak görülebilir kolaylıkla.)
  2000'de ise promise ile adını duyuran horroroscope geldi. dijital efektlerin artışı hemen göze çarpıyordu. yeni düzenleme anlayışı yüzünden ilk albümdeki ruhunu birazcık yitirmiş gibiydi. (ama here's to the night gibi bir şaheser barındırıyordu.) diskografinin en zayıf halkası diyebileceğimiz albümden sonra 2003'e kadar yoğun konser trafiği devam etti.
  2003'te ise grubun (nam-ı diğer "la trio") son albümü geldi: it's all in your head
  bu da ilki albüm tarzında bir albümdü. yani dibine dek eve 6'ti. hani hep derler ya, bir de olgunlaşma sürecine girmişti eve 6. "think twice" gibi hem radyo dostu hem de en karanlık anlarınızda size eşlik edebilecek bir hit de barındıran albüm plak şirketinin tanıtım konusundaki zaaflarına yenik düştü ve amerika'da beklenenden (ve hak ettiğinden) çok daha az sattı. bu hüsranın ardından eve 6'e ayrılık yolu göründü. la trio 2004'e yollarını ayırdı.
  bizim gibi dinleyicilere ise eski albümlerle avunmak düştü yalnızca..
  ülkemizde hiç sallanmayan bu grubu sadece radyoodtü çalmaktaydı. (capital'ın ufak tefek kaçamaklarını saymazsak)
  kimse sallamasa da albümler türkieye'ye orijinal olarak gelmeyi başardı. (üç albümü de orijinal almıştım, içim rahat. az sattı maz sattı anlamam. türkiye'de bile satıldı işte.)
  gruba şöyle uzaktan bir göz atmak isteyenler için tavsiye ettiğim kilit şarkılar:
  inside out
  leech
  open road song
  jesus nitelite
  promise
  here s to the night
  think twice
 • adlarını the x files'ın ilk sezonundaki eve adlı mükemmel bölümden almışlardır.
 • test drive unlimited 3 sayesinde, yaşı çift rakamlı sayılara henüz ulaşmamış bir veletken öğrenmiştim bu elemanların leech şarkısını. zaten leech kendi adlarıyla kaydettikleri ilk albümdeymiş. sonra meraktan albümlerinin tamamını 24-25 civarlarında dinledim, şu an da leech açık, vay anasını dağlarda hummer h1 zıplata zıplata neler neler öğrenmişiz de yaşıyoruz.

  leech için;

  https://www.youtube.com/watch?v=tb_g3kys2qm
 • 1998 tarihli, grupla aynı adı taşıyan "eve 6" albümleri alternatif rock tarihinde eşsiz bir yere sahiptir kanımca. tepeden tırnağa türünün en nadide örneklerindendir ve boş şarkısı yok denilebilecek bir albümdür. inside out, leech ve jesus nitelite özellikle, bambaşkaymıştır.
hesabın var mı? giriş yap