• aslı "facebook'ta gönderilere, fotoğraflara alakalı alakasız yorumlar yapan akraba" olması gereken ancak malum karakter sınırı.

konuya gelirsek:
    soğuttunuz! yemin ediyorum hayattan da facebook'tan da soğuttunuz...
    atsan atılmaz, satsan satılmaz, silsen silinmez, engellesen engellenmez. bildiğin iki ucu boklu değnek durumudur bu. hayır benim fotoğraflarıma yorum yapsanız bir nebze anlayabiliyor zaman zaman çaktırmadan kimse görmesin diye siliyorum ancak etiketlendiğim fotoğraflara yorum yapmıyorlar mı arkadaş, cinnet geçirme seviyesine geliyorum. burcucum çok güzel çıkmışsın tarzında olsa, ağzımı açarsam şerefsizim ama bu da neyin nesidir;
    "koçum bu ne şıklık yakıyorsun ortalığı, xxx'in(buraya köy adı gelir genellikle) medayi iftiharısın"
    " yeyenim, çok yakışıklısın"
    " annen görmesin, aklı çıkar kadının"
    hele sevgiliniz varsa tanrı korusun bunlardan sizi...

bir kaç ay önce, gayet ciddi bi mesele hakkında yazı paylaşmışım, gelen yorum:
    (caps lock açık bu arada) - mimilo nasılsın aslanım ? hep gezmelerdesin valla. hüseyin ağabeyime(yani babam) hürmetler...

yahu bu nası bi kafadır arkadaş? bir cümlede 3 farklı konuya dokunmuşsun, hiç biri de paylaşılan yazıyla alakalı değil. diken üstündeyim facebook'ta bir şeyler yaparken artık...
  • (bkz: #27031690)
  • bir de caps lock açıkken yorumunu yazmışsa, misyonunu tam olarak yerine getirmiş akrabadır.
  • alakasız ya da alakalı, akraba olmaktan kaybediyor.
  • (bkz: facebook lists)

adamlar yapmış. kullanın, kullandırın. sikimsonik akraba yorumları eziyetine kesin çözüm.
  • "öyle bakma yaradan var" ile beni de yakaladı kendisi.
  • genelde fotoğrafla ilgili olmayan yorum yapan akrabadır. sonunu da 'annenlere selam' diye bitirirse tadından yemez
  • halamin torunu hitabini kullanan bir adet babamin kuzeni vardi. sonra yeni dogan cocuklarina facebook hesabi actilar. o derece muptelalar.
  • kan bağı olduğunu mutlaka vurgulayan akrabadır.

işte benim kuzenim, işte benim yeğenim vs. diye uzayıp giden kalıplar kullanmayı kendine görev edinmiştir.
hesabın var mı? giriş yap