• her seyin fake'i cirkin ayol'a girmeden, kestirmeden gideyim: insan aslinda kim oldugunu, ne oldugunu, kendisi icin onemli deger ve erdemleri bir seyi anlatirken kendini anlatarak gun gibi apacik ortaya seriyor. o yuzden saniyorum, deger mi vay, erdem mi hey diye yirtinanlarda genelde seref, onur gibi kavramlarin icini dolduracak hicbir davranis ya da yonelim olmuyor.

toplayayim; bu anlatim icinde kendimle ilgili inandigim bir sey var, yaniliyor da olabilirim pekala ama insan davranislarinin cok buyuk bir yuzdesiyle ilgili, ozellikle yanlis da olsa baskalarini incitme amacli olmaktan hareket etmeyenleriyle ilgili genel kanim "her sey insan icin". demek istiyorum ki, ozellikle kotu niyet icermedigine inandigim davranislar can sikici olsa da yargili olmamaya calisiyorum. ki tam da bu sebeple, hayatim boyunca asiri keskin ve yargili insanlardan hep uzak durmaya calistigim gibi, bu tip bir tavrin kisilikle ilgili buyuk sorunlara isaret ettigine de inancim tam. hah, iste bu "kotu niyet" tasidigina inanmadigin, "hataliysam ara" tavirli davranislara eyvallah derken, kotu niyet etiketini koydugun (ki bunda bir kolektif ongoru var genelde, insanlarin adalet ve "adil"i tanimlayislari da niyetle cok yakindan baglantili zira) davranislarin online dunyaya uyarlanir konularinin basinda, kesinlikle fake karakter yaratmak geliyor.

bir insan neden fake karakter yaratir? bunlari bir siralayin kafanizda, kaci olasi patoloji odakli bir dusunun. hemen hepsi di mi? yani diyorum ki sana benim guzel kardesim, buna gerek duyuyor ve hayatini birden fazla fake karakter yaratmaya mesai harcamaya ayirarak geciriyorsan, lutfen yardim al. zira cok ciddi boyutta psikolojik soruna ve patolojiye dalalet fake karakter yaratmak. samimiyetle ve mesleki kimligi masaya koyarak soyluyorum, bu yoldaysaniz acil olarak psikolojik yardim alin, buyuk olasilikla kisilerarasi iliskilerde cok ciddi sorunlariniz var.
  • süper bir seksenler şarkısı, san junipero'ya kadar açıkçası bilmiyordum, ama çıktığı sahnede o kadar hoşuma gitmişti ki, araştırdım ettim, şimdi kafamı götümü kelly gibi sallaya sallaya söylüyorum valla!

can ı get some nasty bass?
    ıt's gonna be kinda right tonight!
    fellas! (yeah!) we gonna talk about a girl who's fake!
    fellas, can ı get you to put your hands together for that?
    come on!

patty, patty!

your name was patty, but now it's kay
    girl, you seem to change it every day
    your hair was long but now it's short
    you say "ı got it cut!" but ı don't see no hair upon the floor
    whenever ı go out with you ı find out something new

you're a fake, baby
    you can't conceal it
    know how ı know?
    'cause ı can feel it
    you're a fake, baby
    no rhyme or reason
    'cause in your mind
    ıt's lying season

you had brown eyes, but now they're blue
    those false eyelashes that you're wearin' too
    ın bed this morning, you called me cıyde
    alex is the name that ı go by!
    ıf women could be counterfeit
    then you'd be it

you're a fake, baby
    you can't conceal it
    know how ı know?
    'cause ı can feel it
    you're a fake, baby
    ı've blown your cover
    the iig is up
    'cause ı discovered

you're a fake, baby
    no need to hide it
    can't change my mind
    'cause ı've decided
    you're a fake, baby
    and ı'm disgusted
    the game is through
    and girl, you're busted

fake!

whenever ı go out with you ı find out something new
    you're a fake
    you always have a good excuse
    but girl that ain't no use

you're a fake
    baby
    fake
    fake!

running round and running round... fake
    dirty, nasty, low down, sleazy fake
    fake is the word!
  • türkçe'ye ne ara dahil olduysa artık bu kelime, hadi günlük yaşamda özentilikten kullanılabilir de bir haber sitesi manşetinde yer vermese kıyamet kopmaz herhalde;

http://i.imgur.com/vkzqi.jpg

http://www.haberturk.com/…/681224-fake-mi-gercek-mi
  • beklemediğim bi zamanda yaptığı tespitlerle beni aptal eden, bi hafta boyunca ulan acaba niye öle yazdı şimdi oraya ki die beni düşündüren, saçları kısa olunca lesis olmuş bulunan gördüğüm en güzel gülümsemelerden birine sahip muhteşem dişi.
  • depeche mode coverları ile gönlümde taht kurmuş, yeni keşfettiğim bir müzik grubu. bundan sonra takipçileriyim.
  • böyle yavrular doğurma ihtimalinin yaratacağı korku şüphesiz ki en etkili doğum kontrol aracıdır. fa-ke ne dir bilemiyorum ama fa-ke ne değildir aşağıdaki linkte izleyebilirsiniz.

http://www.vindir.org/…dia-eden-uzayli--318011.html
  • 'http://fingerinmybrain.blogspot.com/' adresi yoluyla hayatının takib edilmesinden garip bir haz ve şevk alan (bkz: teşhirci) bir alice wonderhow
  • instagramda "depeche mode forever" sloganıyla ilgi çeken (kendi tabirleriyle) "coverband"
    istanbul'dalarmış tabii ki, bir ankaralı olarak chantage'ı 1 kere dinleme şansım oldu ve hayatta en çok eğlendiğim 3-5 geceden biridir. gerçi aradan geçmiş 15 yıldan fazla, belki de artık öyle eğlenecek enerji de bende yoktur ama yine de iyilerse umarım ankara'ya da gelirler.

edit: instagram profil linki de vermeye niyetlenmiştim, unutmuşum. buyurun.
  • böyle bir şey. bkz. https://t.line.do/buo/web/line
hesabın var mı? giriş yap