• asmalımescit'te sofyalı'ya gidilen sokağın karşı köşesinde de açılan çin restoranları zinciri. adından anlaşıldığı üzere servis epeyce hızlı. ayrıca çalışanları son derece güleryüzlü, ilgili. porsiyonlar ise çok ama çok doyurucu. hatta ye ye bitiremiyorsunuz. tatlı ekşi soslu tavuğun içindeki salatalık turşusu da gözümüzden kaçmadı.
 • gecen cumartesi gittigimizde oturacak yer bulmakta zorlanmadigimiz karsisindaki gedikli meyhanesine dikiz atmaktan onumdeki nefis yemeklere odaklanamadigim mekandir. bir de buzlu bir limonatasi var ki o saat surekli yuksek tansiyonla dolasmaya alismis bunyede hafiflemeye neden olmus boyle kipir kipir yapmis eve bir turlu gondermemistir.
 • asmalımescit'ten geçerken jurnal sokağın tam köşesinde bulunmaktadır. dışarıdan bakıldığında pek de çin restoranı görünümü vermeyebilir ama gerçekten aradığınızı bulacaksanız. servisi gerçekten denildiği kadar hızlı ve çalışanlar gerçekten güleryüzlüdür. eğer o kadar meyhanenin içinden geçerken farklı bir lezzet tatmak isterseniz hiç düşünmeden hemen bir masaya oturun derim. sipariş seçeneğiniz oldukça geniş, eğer tek başına gitmediyseniz yemeklerinizi ortaya sipariş verip her birinin tadına ayrı ayrı bakabilirsiniz. içecek konusunda ben limonataya kefilim, bu sıcak havalarda aklınızı başınızdan alabilir ayrıca müzikler süper ve yemek fiyatları ise gayet uygun.
 • güzel kavun ve karpuz frozen yapan, konum olarak yazın oturması, gelen geçeni izlemesi keyifli bir mekan.
 • ayrıca çalışanları da (aynı zamanda sahipleri sanırım) ''de haydi kaktırıp gidin artık'' diye gözünüzün içine içine bakmazlar hatta sizden çakmak isterler küllük isterler, yan masanızda oturup gazetelerini okurlar, rahatınızı bozmazlar, severim.
 • mug ile bira getiren sahane yer. neden diye sordugunuzda bizde alkol yok normalde diyorlar, ha ruhsatiniz mi yok diince de yok buranin sahibi haci da ondan cevabi geliyor. komik bi yer biraz ama yemekler guzel, tavsiye edilir.
 • uzakdoğu mutfağını yakınınıza getiren, kibar bir sahibi güleryüzlü personeli olan, tempura, black bean soslu dana eti, noodle'ı yenmesi tavsiye edilen, fiyatları makul hoş bi mekan.

  ayrıca alternatifi olan; çin büfe, nu noodle gibi mekanlara kıyasla fiyatları neredeyse %50 daha uygun ve doyurucu.

  gidin, görün, yiyin, yedirin.
 • uzun süredir abonesi olduğum mekan. ne zaman asmalımescit'e çıksam bir şekilde masasında buluyorum kendimi. hem noodlelları gerçekten şahane hem de fiyatları hesaplı.

  ayrıca harika tatlı ekşi soslu tavuk yaparlar.
 • işyerime de servis yapıyorlar, şahane.
 • bütün gece asmalımescit'te takılacağım derseniz, fiyatları asmalımescit ortalamasının altında. yemek orada yenilip, daha sonra mekan değiştirmekte fayda var.
hesabın var mı? giriş yap