• tricky'nin dayisi olur kendileri. maverick a strike ve vanguard adli albumlerinde, reggae,soul ve rnb hattinda gidip gelen, zaman zaman da dub ve hatta drum n bass ile turlerle flort eden guzel muziklerin sahibi. bir nevi erkek neneh cherry zannimca..
    (bkz: maxin quaye)
  • hayat, süprizlerle dolu! * bir anımı buraya yazayım da kalıversin.
    türkiye'de olmadığım bir zaman, yaklaşık 1 küsür yıl kadar önce. londradayım. kalıcak hostel bakınıyorum. güneşli bir öğleden sonrası, acilen yer bulmam lazım. yorgunum ve taşıdığım bir çantam var. nihayet bütçeme uygun biyer ayarladım. hostelde kalıyorsam karma değil hemcinslerimin* olduğu yatakhaneleri tercih ediyorum. yine öyle yaptım, resepsiyona geldim parayı ödedim anahtarı aldım, oh nihayet yüklerimden kurtulup dinlenebileceğim yere geldim. kapıyı açtım ki kapının girişinde bulunan lavabo ve aynanın karşısında bir adam traş oluyor! biran şaşırdım, selamlaştık, dedim yanlış geldim sanırım!? durumu söyledim ve çanta yüklerim burada kalsın resepsiyona inip sorayım diyerek alt kata indim. evet yanlış odayı göstermişiz dediler ve istediğim tarz odanın anahtarını verdiler. çantamı almak için tekrar yukarı çıktım. yeniden selamlaştık ayak üstü biraz muhabbet ederken, bana yerde duran içi ağzına kadar cd dolu karton kutudan bir tane çıkararak hediye etti. çok memnun oldum teşekkür ettim. (kendisini sokak müzisyeni olarak düşündüm) derken madem hava hala güzel ve muhabbette güzel, ikimizde bir şey yapmıyoruz o zaman birer kahve içmek için aşağıda buluşalım diye sözleştik. yarım saat kadar sonra buluştuk, yürüdük konuştuk bişeyler içtik ve ayrıldık. sonraki günlerde türkiye ye geldim, cd yi de ancak arkadaşımı ziyaret ettiğim bi gün dinleme fırsatım oldu. ve ben şok!! çok güzel bi karşılaşmaydı unutmayacağım anılarımdan oldu.
  • kendisi şu sıralar spotify'dan takip ettiğim kadarıyla patır patır single yayınlamaktadır ilginç bir şekilde. herhangi güncel bir habere de ulaşamadım. bilindiği üzere evsiz kalmıştı, en son olarak da bir yaralama olayına karışmıştı geçtiğimiz senelerde. toparlıyordur umarım diyerek yorumluyorum bu gelişmeleri. her ne kadar eski şarkıları seviyesinde olmasa bile fena değil yeni şarkıları da.
  • cici bici, şeker mi şeker, sütlü çikolata renginde bir adamdır kendisi. ilk albümü 1997 tarihli maverick a strike, ikincisi 2000 tarihli vanguard dır. maverick a strike tam da bir yaz esintisi albümüdür, kişinin bu albümü dinlerken kanına yüksek miktarda huzur karışması beklenir. akabinde kişi mutlu ve güleryüzlü olmaya da başlayacaktır. (beklenen sonuca varılmıyorsa eğer gene bu albümün olympos sahillerinde dinlenmesi tavsiye edilir.)
  • sıcak bir '97 yazı, öğlen sahilde radyo yanı başımda even after all çalıyor finley quaye'den.. huzur ve acı ya da frankie beverly abimizin dediği gibi joy and pain bu olsa gerek.. unutamıyorum şu '97 yazını be arkadaş.
  • kendisi gayet yetenekli bir müzisyen olmasına rağmen maalesef 8 senedir evsiz ve zor durumdaymış.
    http://loft965.com/…/finley-quaye-homeless-8-years/
  • (bkz: dido)
  • (bkz: dice)
  • michael hutchence'ın kendisi gibi müteveffa eski karısı paula yates ile kırıştırmıştır zamanında. yani çok da gay olmayabilir. üçüncü -ve en güncel- albümünün adı much more than much love'dır, ilki kadar olmasa da içinde cevherler barındıran bu albüm beth orton'ı da konuk eder.

bu insan ayrıca müthiş seksidir.
hesabın var mı? giriş yap