• 27 mayıs itibariyle dinleyebileceğiz!
  info aşağıdadır.

  27.05.2006 saat: 23:59

  gabriel ananda
  onur özer (vakant, fruede am tanzen)

  mainstream techno anlayışının uzağında duran, "cool" ve direkt beatleri ve dozu iyi ayarlanmış derin soundlarla bilindik dinleme alışkanlıklarını kırmayı başaran gabriel ananda indigo'da.

  techno, house ve dub'ın son dönemdeki en iyi birlikteliklerinden birini çıkaran sanatçı, 27 mayıs cumartesi günü sahne alacak. gecenin ev sahipliğini onur özer üstleniyor

  gabriel ananda

  gabriel ananda'nın müzikle ciddi anlamda ilk tanışıklığı 8 yaşında ateşli bir hastalık sırasında hasta yatağında klasik müzik dinleyerek ilk defa müzikal bağlantıları keşfetmesiyle gerçekleşti. çello ile yaptığı başlangıcın devamı gelmese de müziğe duyduğu tutku 16 yaşında gitarıyla nirvana parçaları coverlarken belli bir yöne doğru evrilmeye başladı. uluslararası bir rock yıldızı olma hayalleri gerçekleşemedi belki, ama steve reich'ın minimal müziğine ve elektronik soundlara karşı da tutku duyuyordu. müzik vizyonunu oturtmaya çalışmakla geçen 2 yılın ardından 1995 senesinde sven väth'in bir dj setini dinlemesiyle birlikte elektonik soundlarla denemeler yapmaya başladı. 2 sene sonra hörspielmusik'den çıkan ilk kaydınından bugüne kadar trapez, substatic, treibstoff gibi labellar ve son olarak da karmarouge'dan pek çok ep yayınladı.

  mainstream techno anlayışının uzağında duran cool ve direkt beatleri ve dozu iyi ayarlanmış derin soundlarla bilindik dinleme alışkanlıklarını kırmayı başardı. kendi müzik zevki dışında hiçbir şey gabriel ananda'nın müziği için stilistik bir kısıtlama getirmiyor. akustik elemanların müziğine kişisel bir hava kattığını söyleyen gabriel ananda canlı setleriyle dinleyiciyi nasıl etkisi altına alacağını iyi biliyor.

  2004 yılında jeff samuel ile birlikte çıktığı tur canlı ve dj setleriyle gabriel ananda'ya uluslararası bir dinleyici kitlesi kazandırdı. groove dergisinin dj chartlarında 1 numaraya yerleşen "süssholz" 2004 senesinde hemen hemen bütün dj'lerin setlerinde yer aldı. köln'ün minimal house sahnesinin yükselen yıldızı hem dj setleri hem de canlı performanslarıyla en çok talep gören isimlerden biri haline geldi. 2004 sonunda karmarouge records'dan ilk uzunçaları "tai nasha no karosha"yı yayınlayan gabriel ananda geçtiğimiz sene de "childish dreams" ve "ihre personliche glucksmelodie" gibi ep'lerde dans pistlerinin gözdesiydi. son olarak dominik eulberg'le birlikte yaptığı "harzer roller" ep'si ve tonsport'tan yayınladığı "kuppers city" ile sahip olduğu groove ile dinleyicileri büyülemeye devam ediyor.

  biletler: 25 ytl / 15 ytl (öğrenci)

  yer : indigo
  adres : tomtom mah. akarsu sk. no:1-2-4-5 galatasaray
  telefon : (212) 244-85-67
  telefon(2) : (212) 245-13-07
  web : www.livingindigo.com
hesabın var mı? giriş yap