• bu arkadas evrende gezip poti bor yerine gezegen yiyo
 • (bkz: silver surfer)
 • dunyalar yok edicisi ..

  milyarlarca yil onceki bir evrende var olan "taa" gezegeninden .
  enerji kazanmak icin gittigi gezegenin butun kaynaklarini somurerek o gezegeni bitirir .

  gezegen bulmak icin kullandigi hizmetkarlari unludur : terrax nova starlight silver surfer
 • (bkz: firelord)
 • rom'un baş düşmanlarının gezegenini de yemeye çalışan ama maymun olarak karizmayı resetleyen, devasa varlık.
 • marvel comicsin hemen tum super kahraman serisinde bikac kez gorunen esrarengiz bir varliktir.kabaca destroyer denilebilir. ancak bu dunyalar yokedicisinin vicdan azabi duyup monolog yaptigi bolumler tum marvel comics tarihinin en felsefi monologlarini icerir.
 • esir ettigi silver surfer tarafindan hayat oldugu kesfedilen gezegenleri yiyen,muhtesem dörtlü ve örümcek adam'da adi gecen sonsuza yakin gücüyle birebir dövüsün tasidigi tüm heycani ve estetigi yok eden olagandisi obur.
 • marvelin yaratilmis en guclu karakteri
 • türkiye de alfa yayınları tarafından türkçe olarak yayınlanabilmiş siyah beyaz fantastik dörtlü sayılarındaki görüntüsü ile insanın zihnini, dimağını zorlayan, sınırlı hayal gücüne yeni ufuklar açıveren çizgi karakter...
 • sonsuzluğun kardeşi, babası ve oğlu, ölümün annesi, kızı ve karısıdır (ensesttir it oğlu it). ne cinsiyeti,ne de tam olarak belli bir görünüşü vardır, her türe farklı gözükebilir. yok edilemez, zarar verilemez, ışık hızında ilerler, teleportasyon, telekinesi ve telepati özelliklerine sahiptir. herhangi bir ölümlü onun doğasını tam olarak kavrayamaz. şahane yaprak dolması sarar, on parmağında on marifettir.

  galan formunda taa'da, kendi evreninin en gelişmiş gezegeninde doğmuştur. büyük bir bilim adamı ve kaşif olan galan, yeni dünyalar keşfetmek üzre uzay gemisiyle yolculuk yaparken bir hastalığın evrendeki tüm canlıları birer birer katlettiğini görür. yaptığı araştırmalar sonucunda bunun bir çeşit radyasyon olduğunu, ve hastalığın evrenin fazlaca artmış entropisinden kaynaklandığını anlar. (aerosollü deodorantlardandır bence ama, neyse konumuza dönelim)

  tüm gezegeni bu salgın hastalık yüzünden mahfolan galan, tüm evrenin bu hastalık nedeniyle mahfolcağının farkında olarak, radyasyonun çıkış noktasına, "kozmik yumurta"* 'ya doğru gemisiyle yol alır. gemisindeki herkes ölürken birden yeni bir güç hisseder, ve bu kozmik bir yaratık galanla bir şekilde iletişime geçer. ona birleşmeyi, yeni bir hayat formu oluşturabilceklerini anlatır. galan kabul eder, ve bu andan sonra galactus oluşur.

  evren beklenildiği üzre yok olur, kendi içine çöker ve big bangle beraber şu anki evren ortaya çıkar. (bkz: olmadi baştan)

  watcherların bile gücünün kaynağını ve formunu anlayamadıkları galactus, gemisiyle beraber archeopia adlı bir gezegene varır. gezegenin dominant ırkı galactus'a karışmaktan çekinirler ve yüzyılar boyunca yörüngede dolaşmasına karışmazlar. galactus yeni benliğinin farkına varmaya çalışırken archeopia gezegeninin düşmanı başka bir gezegenden gelen ordu, onu bu gezegenin özel bir silahı zanneder ve saldırırlar. galactus uykusundan uyanıp bir hamlede bu orduyu yutar, ve nihayet açlığı ortaya çıkar. archeopia gezegeninin de yok eden galactus yolculuğuna devam eder.*

  galactus bu arada "neden?" sorusuna da cevap bulamaz, ve kendini yaratımının felsefi boşluğu üzerine düşünmeye iter. her gezegen yok edişinde daha garip hisseder.* en sonunda eski gezegeni taa'yı temel olarak taa 2 diye bir gezegen inşa eder bin yıl içinde

  galactus iyi veya kötü, dişi veya erkek değildir. sonsuzluğun ve ölümün akrabası olan galactus evrenin dengede durma sebeplerinden biridir. açlığını bastırmak için dünya üstüne dünya yok eder, ve bunun da sebebini tam olarak hiçbir zaman anlamamıştır.

  ayrıca kafasına takke niyetine ingiliz anahtarı takar, böyle de esrarcengiz böyle espritüel bir abimizdir.
hesabın var mı? giriş yap