• büyük ihtimalle kadıköy'deki 6-0'lık maç ve ali sami yen'deki 6-1'lik real madrid maçlarıdır.

bir de emre belözoğlu'nun fenerbahçe'de oynaması ve arda turan'ın galatasaray'a bu sezon transfer olamamasıdır.
  • avrupa şampiyon klüpler kupası yarı finalinde steaua bükreş’e elenip final oynama şansını yitirmemiz.

hagi o dönem steaua futbolcusuydu, turu biz geçsek finalde milan ile karşılaşacak ve belki de müzemizdeki tek eksik kupa tamamlanacaktı.
  • kendimi bildim bileli sarı kırmızılı renklere gönül vermiş biri olarak, kısa boylu ortasaha oyuncusunun rakibe gitmesi ilk sıradadır benim için. içimizden çıktığına şahit oduğumuz, galatasaray'ın çocuğu idi.yanlış hatırlamıyorsam newcastle utd'da oynarken malum transfer haberi çıkmıştı, önemsemedim bile basın yalan yazıyordu.. rakip forması ile fotoğrafı servis edilince elim titredi amk, nasıl olur bu dedim.. zor oldu ama zaman ilerledikçe bu sevgiden pek bi eser kalmadı.

4 yıl üst üste şampiyonluk, tsyd kupaları, türkiye kupaları üzerine uefa, onun üzerine de süper kupa'yı kazanmış, kazanmanın aşırı sıradan olduğu bi dönemim hemen arkasından gelen 6-0lık hezimet.. sağlam travmaydı.

travma deyince unutamadığım bir şey daha var; bir zaman nasıl olduysa galatasaray'ım lig yarışından kopmuş, dağılmış, evde yayıncı kuruluş* decoderinin yüzüne bile bakmıyoruz neredeyse. babam dedi eniştenler gelecek akşam dışarı çıkma evde otur maç izleri beraber. eniştemde rakip takım taraftarı ve son hafta maçı.. yani* evde takılıp fener nasıl şampiyonluk kupasını kaldıracak izleyeceğiz hep beraber. neyse maçlar oynanıyor filan pek bakmıyorum doğru dürüst ama zaman geçiyor fener'de sıkıntı var, olmuyor, atamıyorlar. e artık anladınız fenerbahçeliler hariç herkes bursa'lı o akşam ama vallahi benim ümidim yoktu. dakikalar geçiyor maç bitmek üzere fener hala atamıyor. olur filan diyoruz kazanmak kadar kaybetmek, kazanamamak da var hepimiz normaliz, eniştem hafif üzgün, normal.. o anons geldi (bkz: bursadan gol haberi mi var) yıkıldım ben, eniştemin içinden bi ejderha çıktı amk nasıl bağırıyor.. az sonra bitiş düdüğü çaldı kadıköy yıkılıyor, eniştemin ağzı harbi kulaklarında.. peder olmadık bi hareketle bi üst kanala geçti bursanın maçı var son hafta ya aynı saatte. baktık hep beraber, eniştem zıpladı ''lan bu gerizekalılar neden seviniyor'' dedi. birazdan anladık neden sevindiklerini... eniştem çöktü amk, kekelemeye başladı. travma demişken bunu unutamam.*
  • tarik camdal'in bizde milyon dolarlar kazanip adana demirspor'a asgari ucret karsiliginda imza atmasi. gitti paraciklar.
  • georghe hagi'den sonra sapasağlam 10 numara bulamamasıdır
  • 100. yıllarını kutladıkları sene fenerbahçe’nin şampiyon olması ve akabinde galatasaraylı futbolcuların orta saha da bayrak dikilmemesi için nöbet tutmaları

hem travma hem de rezillik kategorisinde zirveye oynar
  • bir travma değil ama galatasaray uefa kupasını kazandığı zaman insanlara bunun en uç başarı olduğunu aşıladı ve devamını getirmedi sevilla bile 3 yıl üst üste kupayı müzesine götürdü. 3 yıllık bir yapılanma sonrası inanın avrupa da şampiyonlar ligi çok zor ama uefa kupası imkansız değil kazanabilir bizim takımlarımız.
  • henüz kimse dememişken, 5-0'lık chelsea maçıdır. tarihini falan da vermiyorum hani, gerek yok.
  • hepsini toplasan malum takımın bursaspor'a kaptırdığı şampiyonluk, denizlispor maçıyla galatasaray'a kaptırdığı şampiyonluk, ezeli rakibi kendi sahasında şampiyonluk kupasını kaldırmasın diye stadın ışıklarını kapatacak kadar,şampiyonlar ligi'nden sıfır çekmek kadar, hatta pendik'e türkiye kupasında elenmesi kadar olamayacak travmalardır.

6-0'lık fb yenilgisi en büyük travma olabilir. bence 6-1'lik real madrid maçı değil.trömsö aday olabilir ama yine en büyük travma diyemeyiz. 100. yılda şampiyon olamamak da belki bir travma ama yine en büyük değil.
  • 6-0 lık fenerbahçe mağlubiyeti

veya 2011 yılındaki türk telekom stadyumu açılış maçı.
hesabın var mı? giriş yap