• gelinlik giyerek evlenmek.
    ozel bir anlami vardir. gelinlik giymenin degil, bundan bahsetmenin. kiz oglan kiz gibi evlenmek gibi bir anlam ta$ir. mesela ikinci evliliginde de gelinlik giymek vs. gibi. elalemin agzi torba degil ki...
  • (bkz: beyaz butik)
  • ünlü büyük tük kızı, düşünürü, şakayıkı şebnem ferah hanımefendinin yapmadan evvel dünyadan vazgeçtiği mesele. (bkz: vazgeçtim dünyadan)
  • "evlenmi$ birinin gelinliğini giydiğin zaman hemen evlenirsin" inanı$ı vardır. ablamın gelinliğini hala bir inatla giymiyorum...
  • zetina ile birlikte muhtesem bir ikili oluşturan olay.
  • her genc kizin ruyasi falan. ancak gelinlik giymek basligina girip de aglayacak yarali ceylanlar icin oncelikle, o gelinligi giyerek, neler kacirdiklarini bir saymak dokmek isterim. ama gunun birinde it gibin, koppek gibin asik olursam hepsi chotaaaaaaaa diye gotume giricek, o ayri.
    bir kere hayatiniz buyuk ihtimalle duzene girecek. yani bu kotu bi sey mi? evet. cogu insan o duzen icine hayallerini/fanteezilerini serpistirmeyi basaramaz. siz de basaramayacaksiniz. gotunuzun ustune oturacak, cocuklariniz iyi okullarda okusun diye dersanelere hocalara para yigmaya, kocaniz iki kurus daha fazla kazansin da daha yeni model bi cep telefonu alabilin veya haftasonu bebek divanda falan maaile tikinabilin diye kocanizin patronunu ve onun esini falan yemege davet etmek icin firsat kollayacaksiniz. hic hos seyler degil bunlar. hem bundan cok ayri olarak dunyada hic gormediginiz bir suru yer ve hic yapmadiginiz tonla sey var. olurken de olacak onlar. tabii herkes dunyayi gezsin dolassin, kendini sahillere vursun, gitsin jamaikaya falan yerlessin demiyorum concernden oteye gitmez benimkisi. ama kimseden korkmuyorsaniz allahtan korkun bea kardesim.
  • ....kadınları pamuk prensese dönüştürür.

özellikle ilk provanızda, artık annesinin küçük kızı olmadığınızı hissettirecek, içinizi heyecanla dolduracak andır. aynadaki aksinizi gördüğünüzde terzilerden ve annenizden bi şekilde gülümsemenizi kaçırdığınız andır.
  • tek sıkımlık kurşun gibi bişey. şu ana kadar giymekten en zevk aldığım ve heyecanlandığım kıyafet bir yandan da. belki de bir daha giymeyeceğini bilmek (teoride tabi) bu işi bu kadar özel yapıyordur ama mümkün olsa haftanın 3 günü işe gelinlikle giderim o da ayrı.
hesabın var mı? giriş yap