aynı isimde "gibi" başlığı da var
16015 entry daha
  • hakkında konuşulmayı hakeden feyyaz yiğit dizisi.

evet evet, ben de 5x2 için geldim. bu nasıl bir analiz ve aktarma yeteneğidir?
    her sahnesi birbirinden gerçek, birbirinden kaliteli. daha iyi çok az şey izledim diye abartmak istiyorum ben de yılmaz gibi. o mimikler, ifadeler. çıkamıyorum içinden gerçekten.
  • 5x2 benim için özel bir bölümdür. inme harici her şeyi yaşadım. ama zaten aşk acısı inme gibi bir şeydir. inme olayı ile aşk acısı sürrealist bir biçimde anlatılıyor. dizinin en büyük başarısı veya absürt komedisi aslında hepimizin yaşadığı şeyleri sürrealist bir biçimde anlatması. yılmaz, ilkkan ve ersoy'un yaşadıkları bize yakın geliyor onun için seviyoruz. bir şekilde yaşadıklarımız dizide surreal ve mizahi bir hal alıyor.
  • bu diziyi çekerken gülmemeye çalışmak, sevişirken boşalmamaya çalışmaktan daha zor. faydalar faydasız araba sahnesini nasıl tek planda çektiniz abi? ersoy ve ilkkan’ın yılmaz detone olduğunda anasının babasının ortaçağ da kılıçlarla katledilme hayali kurarak falan gülmemeyi başarması lazım.
  • türk dizilerinde hangi sahneye ışınlanmak isterdin deseler cevabım şu iki sahne olurdu.

ersoy'un yanında şarkıya eşlik etmek

şu ortamda sabahlamak
  • yılmazın serum ve sandalye ile kahvehaneye okeye gitmesi?
  • sezon 5 bölüm 2 " kahır" mükemmeldi
  • normalde 5.sezonu oynayan bir dizi eski sezonları kadar komik olmaz ama sezon ilerledikçe espriler daha da güzelleşiyor. umarım böyle devam eder. 5x2'de gerçekten çok eğlendim, harikaydı.
  • 5.sezonun ilk iki bölümünde de dozu artırılmış boş muhabbetler ile kafamı dağıtmamı sağlamış dizidir.

--- spoiler ---

5x2 araba sahnesinde unutabilsem'e eşlik edilirken yükselen seslerin çatallaşması ve surat ifadeleri karnıma ağrılar soktu resmen.
    aynı şekilde yılmaz'ın aşk acısı ile götü başı dağıtmasının en büyük kanıtı olan, yazım kurallarının içinden geçerek yaptığı o mükemmel paylaşımı:

görsel

"gidenin gidişiyle, kalanın duruşu bağdaşmazmış kardeşim! benimki de o hesap."

--- spoiler ---
  • aslında biraz da dönem ilişkilerinin ne kadar laçkalaştığını anlatmaya çalışmış olabilirler. erkeklerin kadınlara çok fazla anlam yüklemesi , kızın adına şiirler yazıp aslında çok da romantik olmayan bir ilişkiye romantik hava katmaya çalışması buna bir örnek.
    ayrıca erkeklerin ayrılma sonrası düşüşlerini ve travmalarını abartarak anlatmaya çalışması da etrafımızda ayrılıkların ardından bertaraf olan erkeklere bir gönderme yapmış da olabilir ki bence çok mantıklı.
    kadınların ayrılık sonrası , hatta son demlerinde hemen yeni bir manita bulup , ayrıldıklarına köpek çekmeleri de günümüz ilişkilerinde çok rastlanan bir durum , yaşanmışlıklar ne olursa olsun .
    ilkkan karakteri de arkadaşının aşk acısına dramatik bir yaklaşımla sanki sürekli onu körükleyen ve bu durumu biraz kendi egosunu tatmin etme çabası ve suiistimal ederek görevlerinden kaçması aşırı rahatsız edici.
    ben çok eğlenceli ve iğneleyici buldum , yazan ve oynayanların emeğine sağlık .
  • --- spoiler ---

yılmaz'a inme indiğinde adamın sandalye ile atılması ve murat'ın "hanfennnddii teeesüf ederim! " demesi.

--- spoiler ---
53 entry daha
hesabın var mı? giriş yap