• meryem yengem, meryem yengemin oğulları oğuzhan, malik, metin enişte, mithat, ali, orhan yenge (adını orhan koymuşlar bi yanlışlık yok yani öyle benimsenmiş), talat amcamlar, talat amcamların dört tane çocuğu var birinin adı tümer'di diğerlerini unuttum ama, zekai baba (zekai biz ona zekai baba deriz ama bi kanbağı yok aramızda zamanında tahir dayılara evlatlık verilmiş), ondan sonra bülent, serdar, ceren, safiye halam, onun ablası bahriye halam, ondan sonra deniz, ekrem, ekrem'in mahalleden üç arkadaşı var mustafa, samet, engin, jibi dede (jibi dede zaten şengül teyzenin eski kocası), ziynet abla, ziynet ablanın sevgilisi varol bey, metin (bu metin başka metin ama metin enişteyle karıştırma ayrıca bi metin o), süleyman abinin kiracısı ali, ekrem dayılar, ekrem dayımın ortakları hüseyin, faruk, bi de niyazi abimler, anayasal düzeni bozmak ve suç amaçlı çete kurmak suçlamasıyla göz altına alınmışlar.
  • -sen benim utanılacak şeylerimi bilirsin ben senin utanılacak şeyini bilirim ve biz bu sayede birbirimizi ele güne karşı korur kollarız

+evet abi

-işte bu terazi şu anda şöyle(eliyle gösterir)senin aleyhine burdasın sen anlatabiliyor muyum

+tamam abi ne söyleyeceksen söyle işte bana niye böyle böyle sunumlar yapıyorsun

-tamam o zaman ben direkt konuya gireyim ben senin hakkında çok yeni iki kritik bilgiye sahibim birincisi senin marmara dans lisans kocaeli dans yüksek lisans okuduğun yalanı ikincisi 35 kişinin ve hoşlandığın kızın gözlerine baka baka altına işediğin gerçeği şimdi ben de bu bilgiler var ve terazisi iyice zorlanmaya başladı
  • "kardeşim ben senin yılgın bir hoşgörüyle beni benimsemene mi kaldım?"
  • ilkkan'ın fıstığa alerjisi var batılılar gibi.
  • + şey de olabilir... çocukluğumdan beri haksızlığa asla dayanamam.

- evet biliyorum yani ben zaten bir tek seni tanıyorum ilkkan haksızlığa dayanamayan. biz ersoyla çok dayanıklıyız haksızlığa. ben acayip yani. al beni karşına saatlerce dayanayım sana haksızlığına.
  • - yılmaz her şey birini sevmekle başlıyor kardeşim.

+ evet işte biliyorum da işte bende o yok. sizin gibi s*kimin peşine düşüp de sahte yaşam tarzları edinemiyorum zart diye. benim çünkü karakterim var.
  • ersoy hakkında aralarındaki konuşma:

yılmaz: dayak yemiş ya. dayak..

ilkkan: abi ben de güldüm ama yani çok sinir bozucu bişey değil mi abi mustafa abi dövüyormuş çocuğu.

yılmaz: mustafa abi beni dövdü dese anlarım. hani bi kere dövdü ben de çektim kapıyı çıktım olur. dövüyodu ne demek lan bu bi süreç yani. bi süre dayak yedin demek ki sen.

ilkkan: kim bilir ne zamandır devam ediyodu ya.

yılmaz: bunu demek ki yani biz.. biz de dövsek. bi süre dövebiliriz yani bunu.
  • "ilkkan bizim senle sırt sırta verip de s*kemeyeceğimiz insan yok, ben buna inanıyorum kardeşim"
  • --- spoiler ---
    çilingir: abi bak kimlik yok, belge yok. etik değil.

yılmaz: etik mi değil?

çilingir: etik değil.

yılmaz: hukuki bir engel mi yok etik mi değil?

çilingir: etik değil.

yılmaz: ulan etik değilse aç girelim şu kapıyı.
    --- spoiler ---
  • -hayatın acı gerçeklerini yaşadığımız yetmiyor bir de senden dinliyoruz
hesabın var mı? giriş yap