• çocuğa anlatır gibi anlattırır:

- yüzük böyle, bu şekilde, bizim tarafımızdan yok edilemez gloin'in oğlu gimli. (bakışlara dikkat)
  • gloin'in biraz salak bir insan olduğuna delalettir. netice armut dibine düşermiş.
  • yüzüğün sadece hüküm dağına atılarak yok edileceğini gerçeğini değiştiremez. yoksa açı falan önemli değil.
  • yüzüklerin efendisi üçlemesinin kırılma anlarından birisidir. gimli "sikeyim yapacağınız yüzüğü" modunda baltasına yüklenmiş, serbest düşüşe geçmiştir. araya giren gandalf "beyler bu yüzük öyle malak gibi dalarak yok edilseydi başta ben ederdim, asa filan var bende" diyerek olayı açıklamıştır; "bu yüzük sadece hüküm dağının ateşinde yok edilebilir." ortama bir sessizlik çökmüş ve sessizliği aragorn bozarak "yaşlı sen de her şeyi ne çok biliyorsun, ne yapalım dağa mı gidelim, her yer ork olmuş, uruk hai dolmuş. hem yaktın mı nerden biliyon??!" diye gider yapmıştır. en sonunda küçük boylu hobbit'in "ben dağdan gideyim bi ateş alıp geleyim" önerisi kabul edilmiş, akşama elrond'ların evde yüzük çevirme yapmak üzere anlaşılmıştır. gerisi de bir takım hikayeler.
  • saatler önce sırf şu sahne için lotr açmış birisi olarak yüzümü tekrardan güldürmüş olaydır.
    ha bir de ormanda atmaca gibi gözlerini,tilki gibi kulaklarını anlatırken aniden burnuna elflerce dayanan ok sahnesi bambaşkadır.
    "cüce o kadar derin nefes alıyordu ki karanlıkta bile vurabilirdik"
  • -orda yuzuk yok olup film bitseydi ne komik olurdu ama di mi. yonetmen ciksaydi beyaz perdeye sonra bok var gibi izlediniz buraya kadar hahaha amk hepinizin ahahahha siktirin gidin kitabi okuyun ibneler yapsaydi boyle.

100 yilin trollugu olurdu ha :)
  • kıç kadar boyuyla uruk hainlerin arkasından nasıl koştu o kadar
  • gimli'nin tam bir mhpli olduğunu gösterir.
  • öncesinde dişiyle bükmeye çalışsaydı, böyle olmazdı.

"aha altınmış lan vallaha. eheh" derdi. akabinde kapalıçarşı'nın yolunu tutarlardı...

tanım: hata veren ctrl-alt-del girişimi.
hesabın var mı? giriş yap