• efsane oyun god of war'un psp sürümü, resmi sitesi için: http://www.us.playstation.com/…war_chainsofolympus/
  yayınlanan ilk teaser için: http://www.gamevideos.com/video/id/11001
 • demosunu oynamış bir insan olarak söyleyebilirim ki kratos efsanesi devam etmekte olan bir oyun. farklı bir hikaye ile karşımıza çıkıyor bu sefer kratos kişisi. bekliyoruz heyecanla.
 • hastası olduğumuz kratos karekterinin psp'de arzıendam etmesi için hazırlanmış oyundur. edinilesi,oynanılası hatta oynamadan yanında yatılası bir oyundur.
 • god of war 1 oncesi kratos'a isik tutacak oyun. psp'ye ozel olacak gibi gozukuyor. demosundan anladigim kadariyla gorseller ps2'ye baya yakin ve serinin diger oyunlarindan bir eksigi varmis gibi gorunmuyor (ps3teki god of war 3u gormedim tabi ki)
 • hayatında hiç gow oynamamış biri olarak demosu bile "aha oyun budur" dememi sağlamış yapım. salonumuzda ağırlayamadık kratos'u ama psp sağolsun cepte taşıyacağız bundan böyle.
 • star wars the force unleashed ile cikisini zor bekledigim iki oyundan biri. neyse az kaldi 4 mart'a. oyunun 14 ocak'ta yayinlanmis en yeni traileri adresten izlenebilir bu arada:

  http://www.gametrailers.com/player/29649.html

  bu abd icin hazirlanmis box art:
  http://farm3.static.flickr.com/…3975_a60733f41e.jpg

  bu da avrupa:
  http://www.blogsmithmedia.com/…2008/01/gowcooeu.jpg

  "the gods are not here to stop you...

  ...i am!"
 • demosundaki zurna temalı müziklerine bayıldığım oyun. psp için gelmiş geçmiş en iyi oyun.
 • imdaaat! hemen oynamak istiyorum. yeni trailer:
  http://www.gametrailers.com/player/30943.html

  ayrica mitolojik seks yapacagimiz bir oyun olacak:
  http://www.gametrailers.com/player/30542.html

  ign oyunu inceleyip videosunu bile hazirlamis:
  http://www.youtube.com/watch?v=dktasjtnv1u
 • my brother kratos'un yine harikalar yarattığı oyun.

  --- spoiler ---

  fakat yıllardır alışmışız kratos'la adam dövmeye. bu oyunda bir bölümde iki tane kızla sevişme için de bir takım tuşlara basıp yarım daire çeyrek daire filan yapmak gerekiyor analog zımbırtıyı. beceremedim utandım bi süre kendimden hırs yaptım. kızlar dalga geçti "efsane yalan olmalı, biz birbirimize yeteriz" filan diye.

  sonra tabi manyak ettim ikisini de.

  --- spoiler ---
 • psp'de ağırladığımız ilk god of war oyunu. ilk iki oyunun ps2'de çıkışından mütevellit ister istemez karşılaştırma yapmak zorunda hissediyorum kendimi. ps2'nin donanımsal üstünlüğü kağıt üzerinde bariz olsa da ready at dawn ekibi muazzam bir iş çıkarmış ve görsel olarak ilk god of war'la boy ölçüşebilecek bir oyun hazırlamış. serinin ps2 üzerindeki oyunlarının dönemdaşı olan oyunlar arasında bile görsel açıdan sivrildiğini de düşünürsek bunun büyük bir başarı olduğu ortada. psp'de görsel açıdan daha başarılı bir oyun olduğundan şüpheliyim.

  gameplay ps2 versiyonlarından pek farklı değil. yine bir miktar bulmaca çözmenin yanında bol bol mitolojik yaratık kesmece var. bulmaca miktarı eski oyunlara nazaran daha az gibi ancak oyun ömrüne oranlarsanız çok çok farklı bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. chains of olympus'un zayıf tek noktası fazla çabuk biçimde sona erişebilmemiz. normal modda 6-9 saatlik bir oynanışla oyun bitiveriyor.

  oyunun konusu yine yer yer yunan mitolojisinden yararlanılarak yer yerse akıllıca eklemeler (uydurmalar) yapılarak hazırlanmış. tarih olarak ilk god of wardan önce ghost of sparta oluşumuzdan sonra geçiyor. kratos karakterimiz iç huzuruna ermek için olimpos ne emrederse yerine getirmekte bu zaman diliminde.

  özetleyecek olursak görsel olarak ps2ye çok yakın sonuçları olan, oyun mekanikleri korunmuş (ancak geliştirilmemiş) bir god of war olmuş. psp almaya neden olacak bir oyun olmaktan ziyade, psp sahibiysek edinmemez gereken bir oyun olmuş. oyunun zayıf noktası ömrünün kısalığı. düşmanların çeşitsizliği oyunun kısalığından dolayı önceki god of war'lar kadar göze batmıyor.
hesabın var mı? giriş yap