• last.fm'in kitapli versiyonu. süper bir sey!

  http://www.goodreads.com/
 • (bkz: shelfari)
  (bkz: librarything)
 • benzeri diğer sitelere göre kitap zenginliği bakımından bir adım önde kendisi. ama yine de yeterince türk olmamasından ötürü fazla türkçe kitap ve yazar kayıtlı değil. eh madem görevim sürekli türk yazarlar kaydetmek olsun.
 • okuduklarınız
  okuyor olduklarınız
  okuyacaklarınız
  tekrar okuyacaklarınız

  şeklinde çok faydalı listeler yapmanıza yarayan güzel site.

  geçmişte okuduğunuz kitapların tarihlerini kaydedebilmek için süper beyin egzersizi yapıyosunuz bi de.
 • filimadamını keşfettikten sonra uzun süredir kitaplar içinde benzer bir site arıyordum ki sonunda buldum. okuduğunuz kitapları listeleyebildiğniz, okuma listesi hazırlayabildiğiniz ve ilgilendiğiniz kitaplar hakkında yapılan yorumları inceleyebileceğiniz süper bir site. ayrıca okuduklarınızı baz alarak size tavsiye edilen kitaplar da gayet şükela çıkıyor. tek eksiği türk yazar ve kitaplar yönünden oldukça yetersiz olması ama sitedeki türk kullanıcılar arttıkça bu da problem olmaktan çıkacaktır.
 • kaç kitap okudum ömr-ü hayatımda diye meraklanıyorsanız benim gibi, okuyup adını dahi unuttuğunuz kitapları yeniden hatırlamak istiyorsanız, inanılmaz faydalı bir site. türk yazarların çok fazla kitabı yok ama yine de yabancı yayınlar için iyi bir kaynak. twitter, facebook hesabınızla giriş yapabiliyorsunuz üstelik.
 • düzen ve tertip seven kitap kurtları için olmazsa olmaz bir site. özellikle librarian olduktan sonra kitap eklemek, versiyonları birleştirmek gibi amme hizmetleri de yapabiliyorsunuz.

  okuduğunuz kitaplar hakkında yorum yapıp paylaşabiliyorsunuz. yeni insanlar tanıyıp yeni kitap tavsiyeleri arıyorsunuz.

  daha çok arkadaşımın kitap okuyup da bu siteyi aktif olarak kullanmasını isterdim. kitap okumaktan keyif alan herkese tavsiyem hemen bu siteye üye olmalarıdır.
 • bir kitabın adını, sanını, orijinal adını, orijinal basım yılını, yayınevini, cilt şeklini ve hangi dilde basıldığını bulabildiğiniz süper kitap network'ü. fırsat buldukça türk yazarların kitaplarını veya yabancı kitapların türkiye basımlarını falan da ekliyordum, librarian yaptılar. türkiye'de pek ilgi görmediği açık, zira 80-90 kitapla top readers listesine giriliyor.

  edit: librarian'lık pek güzelmiş. türkçe kitapları diğer dillerdeki basımlarıyla kombine edebiliyorsunuz. yani aslında tek bir "simyacı" oluyor ama siz onun türkçe basımını eklemiş oluyorsunuz. bütün kullanıcılar da alquimista diye aradıkları zaman o kitabın türkiye'de simyacı adıyla basıldığını görebiliyorlar.
 • kitap için imdb.
 • insana okunası ne çok kitap olduğunu bir kez daha gösteren,okumak için şevklendiren,küçük quizlerle beyin kıvrımlarının diplerine indirten faydalı bir site.
hesabın var mı? giriş yap