• bugün bu canım adamın prag konserine gittim ve size laflar hazırladım.

kemerlerinizi bağlayın, sıkı tutunun goran bregoviçe bok atacağım.

ilk olarak adam bildiğin altyapı kullanıyor lan konserde. konsere mi geldik ucuz düğüne mi geldik belli değil. koskoca goransın büyük düşün gruba iki tane perküsyoncu al bangır bangır akustik dinleyelim.

öte yandan tüm konser boyunca çay bahçesine zor varmış emekli tahsin usta gibi sandalyeye yayıldı durdu bregoviç enerji yok heyecan yok. sanki mafya zorla sahneye çıkartmış gibi konser mi verilir dibine vurayım. madem eski isteğin yok oturaydın evinde emekliliğinin tadını çıkaraydın. biz de seni hep o enerji taşan halinle anaydık.

bunları da siktir et. bis dediğin şey konser programına dahil edilmez.
    koonserin üçte birini bislere ayıran adamın sanatçı samimiyetinden şüphe ederim ben.

binlerce insan konserine gelmiş en bilinen sevilen parçalarını çalmadan veda etmeye kalkıyor kamil. şark kurnazı mısın babacım sen. yer mı anadolu çocuğu bunu.

ver altyapıyı daya bası.
    yayıl sandalyeye
    sahte bis eğlenceleri ayarla millete
    yap şovunu
    balya balya para aksın.

ben bu oyunu bozarım arkadaş.
    koskoca goran bregoviç olmuşsun ama samimiyet yok.
    sen mi büyüksün ben mi büyüğüm.

elbette ben büyüğüm ben!
    limon usta!
  • avrupa dışında pek tanınmayan müzisyen, ben bu gün bunu gördüm.

12 haziran'da torontoda konseri var, konser açık havada ücretsiz, insanlara goran bregoviç geliyormuş cuma konseri var diyorum, herkes o kim diye cevap veriyor, kanadalı'sından latin'ine, japon'undan rus'una kadar, bir kişi biliyor çıkmadı, en son makedonyalı arkadaşa dedim, o da heycanlandı ben de mutlu oldum.
  • artık lütfen ''bilimum entel mecra insanını keyiflendirmesi için kullanılan müzik insanı'' sıfatına sahip olmasın kişisi.
    abi yeminle entel kafe akşamüstülerinde çalar gibi oynaya oynaya bestseller ettiniz, geyik ettiniz adamı. oynamak isteyen açsın bir harmandalı, bak nasıl oynuyor ellerinde şarapla koduğumun entelleri.
  • araba kullanirken sarkilarini dinlemesi en sakincali besteci. trafikte sacma seyler yapmaniza neden olabiliyo cogu zaman
  • erovizyon'da sırbistan'ı temsil edecek müzisyen, şarkıcı.

bizi de livaneli temsil etsin, yunanistan'ı dalaras.
    müziğe doyalım bi.
  • sahne performansı inanılmaz yüksek biridir. canlı konser çekiciliği sözkonusu olduğunda bir tanedir. izleyebilme bahtiyarlığına eriştiğim diğer sanatçılar ile kıyasladığımda, benim nezdimde bu alanda tartışmasız liderdir. hemen ardından sezen aksu ve kenan dogulu gelir. mutlak bir konserine gidilmelidir ki hakikaten şahanedir!
  • saraybosna dogumlu sirp anne ve hirvat babanin cocugu. muzige 14-15 yaslarinda sarajevo sokaklarinda ya da konservatuarinda baslayip, 16 yasinda bijelo dugme (beyaz dugme) isimli rock grubunu kuran muzik adami. ilk albumu kad bih bio bijelo dugme (beyaz dugme oldugumda) ile buyuk ilgi ceken (teee sene 1974te 16 yasindayken. biz de burada hala oturuyoruz kalkip gidelim o zaman), bu grupla tamami sirpca olan asmis muzikler ve hepsi birbirinden guzel 16 album yapip, uluslararasi une kavusmayi ancak emir kusturica filmlerinde, vaktini cogunlukla bijelo dugme doneminde besteledigi muziklerin bir nevi coverlarini adini cenaze ve dugun koydugu cogunlukla uflemeli aletlerden olusan orkestrayla calarak saglamis sahsiyet. sonra da ortaya ben balkan muzigi yapiyorum diye cikmistir bu insan. halbuki hepimiz bijelo dugme'yi cok sevmistik zamaninda (en azindan o yillarda yasasam severdim). velhasil ayni $ahiyet hatunlari kaldirmada daha cok verimlilige ulastigina inandigi icin gitar calmaya ba$ladigini soylemistir. gel gör ki bu soz konusu verimliligin sonunda gidip bizim minik serce ile heba edilmesi, hatta ve hatta muziklerinin sezen aksu adli vatanda$imiz tarafindan $ortlanmasina izin verilmesi cemiyyetimizde cok buyuk yankilar uyandirmis, $ahsimin bunu ilk duydugumdaki yuz ifadem ise deve tabaniyla $izofrenik hipopotamin dans edi$ini bu olayi karpuz yerken goren penguenin hayretler icerisinde bakmasina benzetilmi$tir. bu yuzdendir ki sadece ve sadece bijelo dugme dinlemeye devam edecegimdir.
  • belçikada cd ihracat ettiğim bir müştermin (adam belçikalı) türk müziğini takip etmek amacıyla avrupadaki trt yayınlarını izleyip sürekli bregoviçi görünce türk sanıp albümlerini sipariş ettiği adam. herifi bir türlü inandıramadım bu adamın türk olmadığına.
  • bilet fiyatı 130 tl olduğunu duyunca beni şaşırtan sanatçı. zira kendisini 1,5 sene önce izmir'de gündoğdu meydanında ücretsiz dinlemiştim ki öyle uydurma da değildi 2-3 saat kaldı sahnede baya da çoşturdu bizleri. izmir büyükşehir belediyesi çalışıyor
  • "if you don't go crazy, you are not normal."
hesabın var mı? giriş yap