• portland'li post-rock tadinda muzik yapan enstrumantel grup. moss icon elemanlari tarafindan kurulmus. yeni cikan albumleri bastan sona 3948538495 kere dinlenmeli.
 • kendilerinin "interpretations of three psychedelic rock songs from around the world" diye bir epleri vardır ki, pek bilinmez lakin gong, the byrds ve flower travellin' band şarkıları yorumlamışlar, insanlık ve uzay adına muntazam bir hareket çekmişlerdir.
 • inanilmaz hizli java web application lari kurulabilen bir java framework u.

  kendileri hibernate spring framework in kurulumu va kullanilmasini inanilmaz kolay hale getirmislerdir.

  http://www.grails.org/
 • bu sene take refuge in clean living adında enfes bir albüm çıkarmış güzide rock grubu. yeni başlayan türk dinleyiciler için şiddetle tavsiye ediyorum. zira diğer albümlerine göre oryantal duyarlılığı epey fazla. öyle ki take refuge adındaki muazzam güzellikteki parçanın ilk yarısında saz kullanılmakta.

  allmusic'te boşuna erkin koray'ın takipçisi olarak görünmüyor bu grup.
 • sadece post rock yaptıklarını söylemek haksızlık olur bu adamların. dinlerken biraz down tempo, biraz new age tatları da alıyorsunuz ki muazzam.
 • güzel bir de websiteleri var bu abilerin;

  (bkz: http://www.grailsongs.com/)
 • the burden of hope (2003) ve red light (2004) albümleri neurot recordings'ten çıkmadır..
 • yaptıkları müzik tam anlamıyla psychedelic post rock'tır.
 • black tar prophecies 1, 2 & 3 albümünün more erosion şarkısı, biiirr, ikiiii, üççç, dörrtt, beşş diye cıvıldayan ilkokul çağında çocuklarla başlıyor. one, two değil. türkçe yani. sanki zaman-ı vaktinde türkiye'yi boydan boya dolaşmışlar, durup kaydetmişler gibi. yaptıkları müzik, etkileşim halinde oldukları coğrafyanın izlerini taşıyor. yanisi, grails'in türkiye'den geçip gitmişliği var. konser için de gelseler keşke. hatta bi turne gibi gelseler. bu sefer görsel bişi yapsalar. ne bileyim, bi kaz dağlarında, bi beyoğlunda, ardından kelebekler vadisinde, sonrasında van gölünde kayıtlar yapsalar, dvd'ye bassalar. oryantalistlerin bu konuda farklı bir özeni var. na buralı uğraşmaz o işlerle.
 • 2003'e kadar laurel canyon derlermiş ken'lerine, sonradan grails olmaya şey etmişler..

  pek detaylı bir bilgi olmasa da, galiba 2001-2002 sıralarında, elemanlardan paul spitz'in türkiye'ye geldiği zikrediliyor (hem de hep aynı saçma cümleyle: "paul spitz left the us to travel in turkey...").. şarkının bir yerinde zırt diye ortaya çıkan sazımız (milli enstrümanımız olan yani), türkçe "biir, ikii, üüç"ler filan da onun başının altından çıkmış olsa gerek bu durumda.. iyi ki de çıkmış öte yandan; harikulade eserler üretiyor adamlar..

  black tar prophecies serisinin 4.'sü bu yıl çıktı piyasaya bu arada...
hesabın var mı? giriş yap